2017. szeptember 29., péntek

Hamispróféta jezsuitái egy picit mintha eltávolodtak volna a katolikus egyháztól.

George Saju jezsuita szerzetes a múlt héten Budapestre érkezett az Ars Sacra Fesztiválra, és ha már eljött, akkor egy pesti katolikus templomban ízelítőt adott abból, hogy mi az a jezsuita szabadosság, ami miatt egyre erősebb az ellenállás a katolikus egyházon belül a jezsuita szerzetesből egyházfővé avatott Ferenc pápával és liberális nézeteivel szemben.
A katolikus egyházon belül a sokak szerint túlzott önállóságban és szabadosságban működő jezsuita szerzetesrendhez tartozó Saju egy olyan szakrális táncelőadást tartott az egyik pesti katolikus templomban, ami a maga példátlanul döbbenetes mivoltában magyarázatul szolgál arra, hogy milyen egyházat és hitéletet képzel is el a dél-amerikai jezsuitából lett Ferenc pápa a katolikus hívők közössége számára.
George Saju a budapesti Jézus Szíve Jezsuita Templomban tartott misén a szentbeszéd alatt úgymond indiai stílusú dicsőítő táncot mutatott be indiai buggyos nadrágban és meztelen felsőtesttel.
A templomi szertartás közben félmeztelenül és kifestve, indiai zenére örömtáncot járó jezsuita szerzetes úgymond azt volt hivatott bemutatni a magyar katolikus hívők közössége számára, hogy a Jézus Társasága (a jezsuiták szerzetesrendje) milyen tágan is képes értelmezni a katolikus hitet.
A katolikus tanítás tág értelmezése azonban kezd egyre több ember számára ijesztő és terhes lenni az egyházban. Nemcsak a migránsokkal vagy éppen a klímaváltozással kapcsolatos liberális nézetei miatt, hanem számos, alapvetően a katolikus hagyományokkal szembemenő iránymutatása következtében is folyamatosan nő a Ferenc pápával és a nézeteivel szembeni ellenállás mind a hívők, mind pedig a klérus körében.


Vincze Viktor Attila

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése