Augusztus 2-án felállították a nők diakónussá szentelését tanulmányozó teológiai bizottságot. A 12 tagú bizottság – hat női és hat férfi taggal – azt vizsgálja majd, hogy az egyházi tanítások megengedik-e a nők diakónussá szentelését.
lead_960.jpg
Ferenc pápát idén májusban már kérdezték a női szerpapság kérdéséről, olyan újszövetségi és korai keresztény iratokra hivatkozva, amely a nőkről, mint az egyház szolgáiról vagyis diakónusairól írnak. Ferenc pápa válaszában már ekkor jelezte, hogy jó lenne tisztázni ezt a kérdést és fontolgatja bizottság létrehozását, akik a nők korai keresztény egyházban betöltött szerepét vizsgálnák.
dca6fa971dafb0e5e89e0789e069c598.png
Korábban, 2013-ban az egyházfő kijelentette, hogy a nők pappá szentelése „zárt ajtó”. A diakónusok a püspökökön és a papokon kívül elvégezhetnek néhány szolgálatot, többek közt a keresztelés levezetését és az Oltáriszentség kiszolgáltatását is.
13627506181466167428.jpg
A női szerpapság kérdését Ferenc pápa nem szeretné alapvetően megváltoztatni vagy szőnyeg alá söpörni, egy angol médiaszakértő véleménye szerint, hanem szeretné nagyon mélyen megérteni és látni, hogy ez hogyan segíthet az egyháznak jelenleg. Nem gondolom, hogy bármit változtatni szeretne, esetleg visszaállítani, ha van egyáltalán valami, amit vissza kell állítani, tette hozzá. Ferenc pápa nem kíván új papi osztályt létrehozni, sokkal inkább olyan emberekre van szükség, akik többet tesznek az egyházért, véli a szakértő.

http://szemlelek.blog.hu/2016/08/03/forrosodik_a_levego_a_nok_szerpapsaga_korul

KRAKKÓ, 20:18
A Krakkói Zsidó Közösségi Központ igazgatója személyesen adta át a tagságot igazoló kártyát a katolikus egyházfőnek. A város zsidó életének újjáéledéséről beszélgettek - írta a zsidó.com hírportál.
Jonathan Ornstein még egy pólóval is meglepte Ferenc pápát. A pápa több napos látogatást tett Lengyelországban, ahol ellátogatott Auschwitzba is. Ornstein a látogatás után elmondta: a krakkói zsidó élet újjászületéséről beszélt a pápának, valamint köszönetet mondott azért, hogy kiáll az elnyomottak mellett.
Az eseményen jelen volt Lengyelország főrabbija Michael Schudrich, a holokauszt két túlélője és a lengyelországi zsidó közösség más képviselői is – olvasható a jta.org beszámolójában.