Szent Kolumba (6. század). „Figyelj, figyelj arra, mi fog történni a világ utolsó napjaiban! Nagy háborúk lesznek; igazságtalan törvényeket hoznak; az egyházat megfosztják vagyonától; az emberek sokat fognak olvasni és írni; de a jótékonyságot és az alázatosságot kinevetjük, és a köznép hinni fog a hamis elképzelésekben.”
Szent Metód. „Eljön a nap, amikor Krisztus ellenségei azzal dicsekednek, hogy legyőzték az egész világot. Azt fogják mondani: "A keresztények most nem menekülhetnek!" De egy Nagy Király támad, hogy megküzdjön Isten ellenségeivel. Legyőzi őket, békesség adatik a világnak, és az Egyház megszabadul aggodalmaitól.”
1. Teresa Neumann (1936). „A pokol dühei most elszabadultak. Az isteni büntetés elkerülhetetlen.”
2. Elizabeth Canori-Mora (XIX. század). „Jaj a vallásosoknak, akik nem tartják be uralmát! Ugyanezt mondom a világi papságnak és a világon minden embernek, aki az örömteli életre adja magát, és hisz a modern eszmék hamis elveiben.
3. Berthe Petit (1943). "Az emberi fajnak nagy vihart kell átélnie, amely élesíti a megosztottságot az emberek között, és hamuvá teszi terveit."
4. Louis Rocco testvér (XIX. század). „Egy nagy király születik a szörnyű háborúk és üldöztetések időszaka után.”
5. Szent Metód (4. század). „Eljön a nap, amikor Krisztus ellenségei azzal dicsekednek, hogy legyőzték az egész világot. Azt fogják mondani: "A keresztények most nem menekülhetnek!" De egy Nagy Király támad, hogy megküzdjön Isten ellenségeivel. Legyőzi őket, békesség adatik a világnak, és az Egyház megszabadul aggodalmaitól.”
6. IX. Pius (XIX. század). „Lesz egy nagy csodagyerek, aki félelemmel tölti el a világot. De ezt a csodagyereket egy forradalom diadala előzi meg, amelynek során az egyház leírhatatlan megpróbáltatásokon megy keresztül.”
7. Melanie Calvat (The Seres of La Salette. 19. század) „Egy ijesztő háború után egy Nagy Király támad, és uralkodását csodálatos béke és nagy vallási újjászületés fogja jellemezni.”
8. Szent Kataldus (5. század). „A Nagy Király negyvenéves koráig háborúzik. Hatalmas seregeket gyűjt össze, és kiűzi birodalmából a zsarnokokat.”
9. Fr. Souffrand (XIX. század). "A Nagy Király uralkodása alatt a legnemesebb erényeket gyakorolják az egész világon, és a föld bőséges termést hoz majd."
10. Rudolph Gekner (XVII. század). „Észak Nagy Hercege a leghatalmasabb hadsereggel bejárja egész Európát, feldúlja az összes köztársaságot, és legyőzi az összes lázadót. Isteni erő által mozgatott kardja a legvitézebben fogja megvédeni Jézus Krisztus Egyházát.”
11. Kapucinus szerzetes ( 18. század). „Minden papot, világiakat és rendeseket is meg kell fosztani javaitól és mindenféle javaitól. Világiaktól kell majd koldulniuk az élelmet és mindent, ami a támogatásukhoz és Isten imádásához szükséges.
„A pápa meg fog halni ezekben a csapásokban, és ennek eredményeként az egyház a legfájdalmasabb anarchiába süllyed. Sok emberi vért fognak ontani Olaszországban; sok várost, várat és várat romba döntenek, sok ezer ember halálát okozva. A katolikus papság és nép választja meg az igaz és törvényes pápát, aki nagy szentség és életjóság embere lesz.
„A Karoling faj egy sarja, amelyet mindenki kihaltnak tart, eljön Rómába, és meglátja és csodálja ennek a pápanak a kegyességét és kegyelmét, aki megkoronázza és a rómaiak törvényes császárának nyilvánítja. Elpusztítja az Oszmán Birodalmat és minden eretnekséget. Isten és a pápa segítségével együttműködik a visszaélések megújításában; átveszi az időbeli kormányok irányítását; tisztességes nyugdíjat fog rendelni a pápának, valamint a püspököknek és a papságnak. És mindnyájan békében fognak élni, amely az idők végezetéig tart.”12. Becket Szent Tamás (XII. század). „Jön egy lovag nyugatról. Elfoglalja Milánót, Lombardiát és a három koronát. Ezután Ciprusra és Fama goste-ra hajózik, és leszáll Jaffában, és eléri Krisztus sírját, ahol harcolni fog.
12. Szent Hildegard (XII. század). „Eljön az idő, amikor a fejedelmek és a népek elutasítják a pápa tekintélyét. Egyes országok előnyben részesítik saját egyházi uralkodóikat a pápával szemben. A Német Birodalom fel lesz osztva. Az egyházi javakat szekularizálják. A papokat üldözni fogják. A világ vége felé az emberiség a szenvedések által megtisztul. Ez különösen igaz lesz a papságra, akiktől minden vagyont megfosztanak.
Erős szél támad északon, isteni parancsra erős ködöt és legsűrűbb port sodorva, és megtölti torkukat és szemüket, hogy felhagynak vadságukkal, és nagy félelem sújtja őket. Mielőtt eljön az üstökös, sok nemzetet – a jókat kivéve – a hiány és az éhínség sújt. Az óceán nagy nemzetét, amelyet különböző törzsekhez és származásúak laknak, földrengés, vihar és szökőár pusztít el. Felosztják, és nagy részben víz alá kerül. Ezt a nemzetet is sok szerencsétlenség éri a tengeren, és elveszíti gyarmatait. Óriási nyomásával az üstökös sokat kiszorít az óceánból, és sok országot eláraszt, nagy hiányt és sok csapást okozva. Minden tengerparti város félelemben fog élni, és sokukat elpusztítják az árhullámok, és a legtöbb élőlény elpusztul, és még azok is, akik megszöknek, szörnyű betegségekben halnak meg. Mert egyik városban sem él valaki Isten törvényei szerint.
„A béke akkor tér vissza a világba, amikor a fehér virág ismét birtokba veszi Franciaország trónját. Ebben a békeidőszakban tilos lesz fegyvert hordani, a vasat csak mezőgazdasági eszközök és szerszámok készítésére használják majd. Ebben az időszakban is a föld nagyon termékeny lesz, és sok zsidó, pogány és eretnek csatlakozik az egyházhoz.
13. Adso szerzetes (10. század). „Néhány Tanítónk azt mondja, hogy a frankok királya birtokolja az egész Római Birodalmat. Ő lesz az összes uralkodó közül a legnagyobb és az utolsó. Miután bölcsen kormányozta királyságát, végül Jeruzsálembe megy, és leteszi pálcáját és koronáját az Olajfák hegyére. Közvetlenül ezután jön az Antikrisztus.”
14. Szent Edward (XI. század). „Az angol nemzet rendkívüli korrupciója és gonoszsága Isten igazságos haragját váltotta ki. Amikor a rosszindulat elérte mértékének teljességét, Isten haragjában gonosz szellemeket küld az angol néphez, akik megbüntetik és súlyosan megsínylik őket azzal, hogy a zöld fát három furahossznyira elválasztják szülőszárától. De végre ez a fa Isten irgalmas irgalmából és minden nemzeti segítség nélkül visszatér eredeti gyökeréhez, virágzik és bőséggel terem.
15. Szent Malachy (XII. század). (Az alábbiakban az utolsó pápák listája egy S1-nek tulajdonított prófécia szerint. Malachy. Minden pápát egy rövid mottó jelöl meg. A 16. század óta minden pápáról találó leírást ad. A következő az utolsó tizenkét mottó:
Crux de Cruce („Kereszt a keresztből”). Pius, a pápának, akinek az olasz forradalom keresztjét viselnie kellett a Savoyai-házzal, amelynek címerében kereszt látható.
Lumen de Coelo („Fény a mennyben”). XIII. Leó, a Pecci családból származó pápa, akinek címerében üstökös volt. Az Egyház (mennyország) zseniális írója (fény) is volt.
Ignis Ardens („Burning Fire”). Szent X. Pius Az első világháború (··égő tűz) megválasztásának I. évfordulóján tört ki. Ő is „égett” a buzgóságtól, és 40 évvel halála után szentté avatták.
Religio Depopulata („elnéptelenedett a kereszténység”). XV. Benedek, az első világháború pápája.
Fides Intrepida ("Fearless Faith"). XI. Pius, a hitterjesztés pápája.
Angelicus lelkész ("angyali pásztor"). XI I. Pius, a megkérdőjelezhetetlen szentség pápa.
Pastor et Nauta („Pásztor és tengerész”). XXIII. János, akit leginkább lelkipásztori problémák foglalkoztattak, ez a pápa Velencéből, a tengerészek városából érkezett. Aggiornamentójával az egyházat is „új” pályára állította
Flos Florum („Virágok virága”). Pál VI. Jelentősége bizonytalan: a virágok virága a pápa címerének állítólagos liliomja, de jelenthet vértanúságot is.
De Mediatate Lunae („A Hold közepéről”, gyakran fordítva: „A Hold feléből”). A „hold” bibliai szimbolikája „a világi királyság” vagy a világi rend.
De Labore Solis („A Nap munkájáról”). Ez ugyanaz, mint az Apokalipszis 12: 1-5, amely egy napba öltözött asszonyé, aki vajúdik, hogy fiút szüljön, aki később „vasvesszővel” uralkodik a földön.
De Gloria Olivae („Az olajfa dicsőségéről”).
Petrus Rornanus („Római Péter”). Az utolsó pápa, akinek valószínűleg II. Péter lesz a neve. Ezt a mottót az utolsó üldöztetésekre és az utolsó ítéletre utaló leírás kíséri.
16. Hilarion szerzetes (XV. század). „Mielőtt a keresztény egyházak újraegyesülnek és felújítanak, Isten elküldi a Sast, aki Rómába utazik, és sok boldogságot és jót hoz. A Szent Ember békét hoz a papság és a Sas között, uralkodása négy évig fog tartani. Halála után Isten három embert küld, akik gazdagok bölcsességben és erényben. Mindenütt terjesztik a kereszténységet. Egy nyáj, egy pásztor, egy hit, egy törvény, egy élet és egy keresztség lesz az egész világon.
„Európa félszigetének népe szükségtelen háborúktól fog szenvedni, amíg el nem jön a Szent Ember. Az Oroszlán a felvilágosult nemzet magas hegyéről fog érkezni. Akkor Agar törzsének félholdjának népe éjfél felé sok nemzetet lerohan, és sok szörnyűséget követ el. Három évig maradnak, mindent elpusztítva. Mégis, a harmadik évben a Rajna és az Északi-tenger között a felvilágosult nemzet felett uralkodó legyőzhetetlen Sasok egyike nagy sereggel találkozik velük a Rajna torkolatánál, és egy félelmetes csatában szinte teljesen megsemmisül. őket."
17. Old English Prophecy (Sírkövön a Kirby temetőben, Essex).
Amikor a képek élőnek tűnnek, mozgásmentesen (TV és filmek)
Amikor olyan hajók úsznak a tenger alatt, mint a halak, (tengeralattjárók)
Amikor a madarakat felülmúló emberek szárnyalhatnak az égen (repülőgépek és rakéták)
Akkor a fél világ, amely mélyen vérben van, meghal.
Németországban elkezdődik a tánc
Amely áthalad Olaszországon, Spanyolországon és Franciaországon. De Anglia fizet a csövesnek.
(Egy 20. századi német prófécia pontosan ugyanezt mondja: a viszályok Németországban kezdődnek, átterjednek Olaszországra, Franciaországra és Spanyolországra, de Anglia szenved majd a legtöbbet.)
Amikor a Szűzanya Urunk ölében fekszik, Angliát furcsa szerencsétlenség éri.
18. Szent X. Pius (XX. század). „Láttam az egyik utódomat, amint elrepül a testvérei teste fölött. Valahol álruhában fog menedéket találni; és rövid nyugdíjazás után kegyetlen halált fog halni. A világ jelenlegi gonoszsága csak a kezdete azoknak a bánatoknak, amelyeknek a világ vége előtt be kell következniük.”
19. XII. Pius (XX. század). „Hisszük, hogy a jelen óra a Krisztus által megjövendölt események félelmetes szakasza. Úgy tűnik, sötétség borul a világra. Az emberiség súlyos válságban van.”
20. Christianos Ageda püspök (XII. század). „A 20. században lesznek háborúk és düh, amelyek sokáig tartanak; egész tartományok kiürülnek lakóiktól, és királyságok zűrzavarba fognak. Sok helyen meg kell hagyni a földet, és nagy lemészárlások lesznek a felsőbb osztályban. A világ jobb keze félni fogja a baloldalt, és az észak győzedelmeskedik a dél felett."
21. Sziklahasadék Szent János (XIV. század). „Azt mondják, hogy húsz évszázaddal az Ige megtestesülése után a fenevad emberré lesz. 2000 körül az Antikrisztus felfedi magát a világ előtt.”
22. Bouquillion nővér (XIX. század). "A vég kezdete nem a 19. században jön el, de a 20. században biztosan."
23. Régi szász prófécia. „A hétfejű város, amely immár csodálatra méltóbb, mint Jeruzsálem, elhagyatottabb hely lesz, mint Jeruzsálem. A Kutya bejut Németországba, de utána elhagyja gazdáját, és új embert választ magának, aki által beteljesedik az Írás. Ez a kutya azt a törököt jelöli, aki elhagyja Mohamedét, és a keresztény nevet választja neki, ami annak a jele, hogy közeleg a végzet napja, amikor az egész föld alá van vetve Istennek, vagy hogy minden ember egyetlen Istent ismer el. A Fleur-de-Lys (liliom) és Franciaország sokáig élnek ellentmondásban, de végül megegyeznek. Akkor a tiszta Ige előbukkan és virágzik az egész világon. De mindezek után eljön a világ vége, és lesznek nehéz és szánalmas napok.”
24. Régi német prófécia. ” Amikor a világ istentelenné válik, forradalmak fognak kitörni a királyok ellen. Az apák a fiaikkal fognak harcolni, a fiak pedig az atyáikkal. A doktrína elferdül, és megpróbálják megdönteni a katolikus egyházat. A férfiak örömszeretőek lesznek. Szörnyű háború lesz, ahol Észak harcol a déllel. A Délt egy herceg vezeti majd, aki fehér köpenyt visel, elöl kereszttel, és sánta lesz. Brémában gyűjti össze erőit a misére, majd csatába vezeti őket Woerl túloldalán, a nyírfavidék közelében (Vesztfália). A Berdberg és Sondern közelében kelet felé folyó pataknál vívott szörnyű csata után a déliek győznek.
25. Magdeburgi krónika. „Nagy Károly császár és a francia királyok véréből egy Károly nevű császár fog uralkodni Európában, aki által megreformálják az Egyház elpusztult birtokát és helyreállítják a Birodalom ősi dicsőségét.”
26. Joachin Merlin apát (13. század). „A keresztények által elszenvedett sok hosszú szenvedés és az ártatlan vér túlzott kiömlése után az Úr békét és boldogságot ad az elpusztult nemzeteknek. Egy figyelemre méltó pápa ül majd a pápai trónon az angyalok különleges védelme alatt. Szent és teljes szelídséggel, minden rosszat eltöröl; visszaszerzi az Egyház birtokát, és újra egyesíti a száműzött világi hatalmakat. Őt mindenki tisztelni fogja, és visszaszerzi Jeruzsálem Királyságát. Újra egyesíti a keleti és a nyugati egyházat. Ennek a jótékony pápának olyan nagy lesz a szentsége, hogy a legfelsőbb hatalmak leborulnak előtte. Minden ember visszatér a primitív Egyházba, és csak egy Pásztor, egy Törvény, egy Mester lesz – alázatos, szerény és félő Isten.”
„Mielőtt azonban szilárdan és szilárdan megalakulnánk a Szentszéken, számtalan háború és heves konfliktus lesz, amelyek során a szent trón megrendül. De az isteni irgalmasság kegyelmének köszönhetően, amelyet a hívek imái indítanak el, minden olyan jól sikerül, hogy képesek lesznek hálaadó himnuszokat énekelni az Úr dicsőségére. Ahhoz, hogy ezeket a boldog eredményeket elérje, erőteljes időbeli segítségre szorulva a Szent Pápa Franciaország nagylelkű uralkodójának közreműködését fogja kérni.
27. Vatiguerro János (XIII. század). „A Franciaország fővárosának és szeretőjének számító leghíresebb város elpusztítása, kifosztása és elpusztítása akkor fog megtörténni, amikor az egyház és a világ súlyosan megrendül. A pápa megváltoztatja lakóhelyét, és az egyházat huszonöt hónapig vagy még tovább nem védik, mert ezalatt az idő alatt nem lesz pápa Rómában, nem lesz császár és uralkodó Franciaországban. De ezek után egy fiatal fogoly herceg visszaszerzi a liliomok koronáját, és kiterjeszti uralmát az egész világon.”
„Sok megpróbáltatás után pápát választanak azok közül, akik túlélték az üldöztetéseket. Szentségével megreformálja a papságot, és az egész világ tisztelni fogja az Egyházat szentsége, erénye és tökéletessége miatt.”
28. Sziklahasadék János (14. század). „A világ vége felé a zsarnokok és az ellenséges tömegek elrabolják az egyházat és a papságot minden vagyonuktól, sanyargatják és mártírokká teszik őket. Azokat, akik a legtöbb bántalmazást halmozzák el velük, nagy becsben tartjuk.”
„A papság nem kerülheti el ezeket az üldöztetéseket, de miattuk az Egyház minden szolgája apostoli életre kényszerül.”
„Akkor a pápának bíborosaival tragikus körülmények között kell elmenekülnie Rómából egy olyan helyre, ahol ismeretlenek lesznek. A pápa kegyetlen halált fog halni száműzetésében. Az Egyház szenvedései sokkal nagyobbak lesznek, mint történelme során bármikor. De Isten feltámaszt egy szent pápát, és az angyalok örülni fognak. Ez az Istentől megvilágosodott ember szinte az egész világot újjáépíti szentsége által. Mindenkit elvezet az igaz hithez. Mindenütt az istenfélelem, az erény és a jó erkölcs fog uralkodni. Minden tévelygő bárányt visszavezet az akolba, és egy hit, egy törvény, egy életszabály és egy keresztség lesz a földön. Minden ember szeretni fogja egymást és jót tesz, és minden veszekedés és háború megszűnik.”
29. St. Vincent Ferrer ( 15. század). "Nyugatról, keletről és északról hadak fognak együtt harcolni Olaszországban, és a Sas elfogja a hamis királyt, és minden engedelmes lesz neki, és új reformáció lesz a világon."
„A forradalmak és háborúk pusztulása után eljövendő béke napjaiban – a világvége előtt a keresztények annyira meglazulnak a vallásukban, hogy megtagadják a bérmálás szentségét, mondván, hogy az szükségtelen. És amikor eljön a hamis próféta, az Antikrisztus előfutára, mindazok, akik nem konfirmáltak, hitehagynak, míg a konfirmáltak szilárdan kitartanak hitükben, és csak kevesen mondanak le Krisztusról.”
30. Fluhi Miklós (XV. század). „Az egyházat meg fogják büntetni, mert tagjainak többsége, legyen az alacsony és magas rangú, annyira eltorzult lesz. Az Egyház egyre mélyebbre fog süllyedni, míg végül úgy nem tűnik, hogy kialszik, és Péter és a többi apostol utódlása lejárt. De ezek után minden kétkedő szeme láttára győztesen felmagasztaltatik.”
31. Cozensai Telesphorus (XVI. század). „Egy hatalmas francia uralkodó és francia pápa fogja visszaszerezni a Szentföldet a szörnyű európai háborúk után. Megtérítik a világot, és egyetemes békét hoznak. Le fogják győzni a német uralkodót.”
32. David Poreaus (XVII. század). „A Nagy uralkodó francia származású lesz, nagy homloka, nagy sötét szeme, világosbarna hullámos haja és sas orra. Letöri a pápa ellenségeit, és meghódítja a Keletet.
33. Fr. Balthassar Mas (XVII. század). „Láttam egy földet, amelyet elnyelt a tenger, és vízzel borított. De utólag láttam, hogy a tenger apránként visszahúzódik, és újra láthatóvá vált a szárazföld. A város tornyainak teteje ismét a víz fölé emelkedett, és szebbnek tűnt, mint korábban, és azt mondták nekem, hogy ez a föld Anglia.
34. Szent Margit Mária (XVII. század). „Megértem, hogy a Szent Szív odaadása az Ő szeretetének utolsó erőfeszítése ezen utolsó idők keresztényei felé, azáltal, hogy olyan tárgyat és eszközt ajánl fel nekik, amely arra hivatott, hogy rávegye őket, hogy szeressék Őt.”
35. Bl. Agredai Mária (XVII. század). „Feltárult számomra, hogy az Istenszülő közbenjárására minden eretnekség eltűnik. Az eretnekségek feletti győzelmet Krisztus az Ő Boldogasszonyának tartotta fenn. Az utolsó napokban az Úr különleges módon terjeszti majd Anyja hírnevét. Mária megkezdte az üdvösséget, és az ő közbenjárására fog beteljesedni. Krisztus második eljövetele előtt Máriának minden eddiginél jobban fel kell tündökölnie az irgalmasságban, a hatalomban és a kegyelemben, hogy a hitetleneket a katolikus hitre vigye. Mária ereje az utolsó napokban nagyon szembetűnő lesz. Mária kiterjeszti Krisztus uralmát a pogányokra és a mohamedánokra, és nagy öröm lesz, amikor Mária a Szívek úrnőjeként és királynőjeként trónra kerül.
"Az emberi faj szokatlan fenyítése a világ vége felé fog bekövetkezni."
36. St. Louis-Marie Grignion De Montfort (18. század) „Mária hatalma minden ördög felett különösen kiemelkedő lesz az utolsó időszakban. Kiterjeszti Krisztus Királyságát a bálványimádókra és a muzulmánokra, és eljön egy dicsőséges korszak, amikor Mária lesz a szívek uralkodója és királynője.”
37. Kapucinus szerzetes ( 18. század). „Minden papot, világiakat és rendeseket is meg kell fosztani javaitól és mindenféle javaitól. Világiaktól kell majd koldulniuk az élelmet és mindent, ami a támogatásukhoz és Isten imádásához szükséges.”
„A pápa meg fog halni ezekben a csapásokban, és ennek eredményeként az egyház a legfájdalmasabb anarchiába süllyed. Sok emberi vért fognak ontani Olaszországban; sok várost, várat és várat romba döntenek, sok ezer ember halálát okozva. A katolikus papság és a nép választja meg az igaz és törvényes pápát, aki nagy szentség és életjóság embere lesz.”
„A Karoling faj egy sarja, amelyet mindenki kihaltnak tart, eljön Rómába, és meglátja és csodálja ennek a pápanak a kegyességét és kegyelmét, aki megkoronázza és a rómaiak törvényes császárának nyilvánítja. Elpusztítja az Oszmán Birodalmat és minden eretnekséget. Isten és a pápa segítségével együttműködik a visszaélések megújításában; átveszi az időbeli kormányok irányítását; tisztességes nyugdíjat fog rendelni a pápának, valamint a püspököknek és a papságnak. És mindnyájan békében fognak élni, amely az idők végezetéig tart.”
38. Bernhardt Rembordt (XVIII. század). „Köln egy szörnyű csata helyszíne lesz. Sok külföldit lemészárolnak ott; férfiak és nők egyaránt harcolni fognak a hitükért. Lehetetlen lesz megakadályozni ezt a szörnyű pusztítást. Az emberek bokáig gázolnak a vérben. Végre megjelenik egy idegen király, és győzelmet arat az igazak ügyének. A megmaradt ellenség a nyírfa vidékére vonul vissza. Ott az utolsó csatát megvívják az igazságos ügyért.”
„Akkor Franciaország meg lesz osztva. A Német Birodalom egy egyszerű embert választ császárnak, aki rövid ideig fog uralkodni. Utóda az az ember lesz, akire a világ vágyott. „Római császárnak” fogják hívni, és békét fog adni a világnak. Jó és boldog korszak következik. Istent dicsérni fogják a földön, és nem lesz többé háború.”
39. Elizabeth Canori-Mora (XIX. század). „Számtalan démonlégió fogja elárasztani a földet – az isteni igazságszolgáltatás eszközét –, és szörnyű csapásokat és katasztrófákat okozva. A földön semmit sem kell megkímélni. A félelmetes büntetés után hatalmas fényt láttam megjelenni a földön, amely Isten és az emberek megbékélésének jele volt. Minden ember katolikus lesz, és elismerik a pápát Jézus Krisztus helytartójának.
40. Sivatagi Szent Antal (4. század) [CXIV. disquisition]. „A férfiak megadják magukat a korszellemnek. Azt mondják, ha a mi korunkban éltek volna, a hit egyszerű és könnyű lenne. De az ő korukban, azt fogják mondani, a dolgok bonyolultak; az Egyházat korszerűsíteni kell, és értelmessé kell tenni a napi problémákat. Amikor az Egyház és a Világ egy, akkor ezek a napok közel vannak. Mert isteni Mesterünk gátat állított az Ő dolgai és a világ dolgai közé.” (Idézet: Fatima hangja, 1968. január 23.).
41. Tours extaticája (A neve nem ismert. Apáca volt a franciaországi Tours-ban élt. 1882-ben, egy nom-de-plume segítségével, spirituális igazgatója egy La Veille de című könyvben tette közzé kinyilatkoztatásait la Victoire du Christ (Krisztus győzelmének előestéjén). A következő szemelvények az 1872-ben és 1873-ban elhangzott próféciákból származnak:
„Mielőtt újra kitör a háború, kevés lesz az élelmiszer és drága lesz. Kevés munkája lesz a munkásoknak, és az apák hallani fogják, hogy gyermekeik ennivalóért sírnak. Földrengések és jelek lesznek a napon. A vége felé sötétség borítja be a földet."
„Amikor mindenki elhiszi, hogy a béke biztosított, amikor a legkevésbé számít rá, akkor kezdődnek a nagy események. Olaszországban csaknem egy időben fog kitörni a forradalom, mint Franciaországban. Egy ideig az egyház pápa nélkül marad. Angliának is sokat kell szenvednie.
„A forradalom minden francia városra át fog terjedni. Nagykereskedelmi vágásra kerül sor. Ez a forradalom csak néhány hónapig fog tartani, de félelmetes lesz; vér fog folyni mindenhol, mert a gonoszok rosszindulata eléri a legmagasabb fokot. Az áldozatok száma számtalan lesz. Párizs úgy fog kinézni, mint egy vágóhíd. Az egyház elleni üldöztetések még nagyobbak lesznek, de nem tartanak sokáig. Minden templom zárva lesz, de csak nagyon rövid időre azokban a városokban, ahol a legkisebb a zavar. A papoknak bujkálniuk kell. A gonoszok megpróbálnak eltörölni mindent, ami vallásos, de nem lesz elég idejük.”
„Sok püspököt és papot meg fognak ölni. A párizsi érseket meggyilkolják. Sok más papnak el fogják vágni a torkát Párizsban, mert nem lesz idejük búvóhelyet keresni.
„A gonoszok lesznek az urak egy évig és néhány hónapig. Azokban a napokban Franciaország nem kap emberi segítséget. Egyedül lesz és tehetetlen. Ezen a ponton a francia nép vissza fog fordulni Istenhez, és könyörögni fog Jézus Szentséges Szívéhez és Szeplőtelen Máriához. Végre megvallják, hogy egyedül Ő tudja helyreállítani a békét és a boldogságot.”
„A francia nép a jó királyt fogja kérni, akit Isten kiválasztott. Eljön, ez a megváltó, akit Isten megkímélt Franciaországnak, ez a király, akit most nem akarnak, mert kedves Isten Szívének. Felemelkedik a trónra, felszabadítja az egyházat, és újra megerősíti a pápa jogait.
„A Tanács a győzelem után újra összeül. De ezúttal a férfiak kötelesek engedelmeskedni; Csak egy nyáj és egy pásztor lesz. Minden ember el fogja ismerni a pápát az Egyetemes Atyának, minden nép Királyának. Így az emberiség újjászületik.”
42. Paolai Szent Ferenc (Született Olaszországban, 15. század.) „A Mindenható kegyelméből a Nagy Uralkodó megsemmisíti az eretnekeket és a hitetleneket. Nagy serege lesz, és angyalok fognak harcolni mellette. Olyan lesz, mint a nap a csillagok között. Befolyása az egész földre kiterjed. Összességében tizenkét király, egy császár, egy pápa és néhány herceg lesz a földön. Mindannyian szent életet fognak élni.”
43. Tiszteletreméltó Bartholomew Holzhauser (született a 17. században, Németországban). „Az egyház ötödik időszaka, amely 1520 körül kezdődött, a Szent pápa és a hatalmas uralkodó érkezésével ér véget, akit „Isten segítségének” neveznek, mert ő mindent helyreállít [Krisztusban].”
„Az ötödik időszak a nyomorúság, az elhagyatottság, a megaláztatás és a szegénység időszaka az Egyház számára. Jézus Krisztus meg fogja tisztítani népét kegyetlen háborúkon, éhínségeken, pestisjárványokon és egyéb szörnyű csapásokon keresztül. A latin egyházat is sok eretnekséggel sújtja és gyengíti. Ez a disszidálás, a csapások és a kiirtások időszaka. Azok a keresztények, akik túlélik a kardot, a pestist és az éhínséget, kevesen lesznek a földön. A nemzetek nemzetek ellen fognak harcolni, és a kölcsönös nézeteltérések elpusztítják őket.
Ebben az időszakban Isten Bölcsessége többféle módon vezeti az Egyházat: 1) Az Egyház megfenyítésével, hogy a gazdagság ne rombolja el teljesen; 2) A tridenti zsinat közbeiktatásával, mint fényt a sötétségben, hogy a keresztények, akik látják a világosságot, tudják, mit higgyenek; 3) Szent Ignác és társasága szembeállításával Lutherrel és más eretnekekkel; 4) Távoli vidékekre hurcolva a hitet, amelyet Európa nagy részében betiltottak.
„Nem kell attól tartanunk, hogy ebben az időszakban a mohamedánok újra eljönnek, és kidolgozzák baljós terveiket a latin egyház ellen?”
„Ebben az időszakban sok férfi visszaél majd a nekik átadott lelkiismereti szabadsággal. Ezekről az emberekről beszélt Júdás apostol, amikor ezt mondta: „Ezek az emberek mindent gyaláznak, amit nem értenek; és mindent elrontanak, amit természetesen ismernek, ahogyan az irracionális állatok… Féktelenül lakmároznak együtt, táplálkoznak, morognak, zúgolódnak, vágyaik szerint járnak; az ő szájuk kevélységeket beszél, az embereket a haszonért csodálják, megosztottságot idéznek elő, érzéki embereket, akikben nincs szellem.
„E boldogtalan időszakban lazaság lesz az isteni és az emberi előírásokban. A fegyelem szenvedni fog. A szent kánonokat teljesen figyelmen kívül hagyják, és a papság nem fogja tiszteletben tartani az egyház törvényeit. Mindenkit elragadnak, és elhitetik vele, hogy azt tegye, amit akar, a test szokása szerint."
„Nevetségessé fogják tenni a keresztény egyszerűséget: ostobaságnak és ostobaságnak fogják nevezni, de a legmagasabbra értékelik a haladó tudást, és azt a készséget, amellyel a törvény axiómái, az erkölcsi előírások, a szent kánonok és a vallási dogmák érvényesülnek. értelmetlen kérdések és kidolgozott érvek homályosítják el. Ennek eredményeképpen egyetlen alapelv sem marad mentes a cáfolattól, kritikától, hamis értelmezéstől, módosítástól, legyen az bármilyen szent, hiteles, ősi és biztos. és az ember általi elhatárolás.”
„Gonosz idők járnak ezekre. Egy évszázad tele veszélyekkel és csapásokkal. Az eretnekség mindenütt jelen van, és az eretnekség követői szinte mindenhol hatalmon vannak. A püspökök, az elöljárók és a papok azt mondják, hogy teljesítik kötelességüket, éberek és úgy élnek, ahogy az élethelyzetükhöz illik. Hasonló módon. ezért mindannyian kifogásokat keresnek. De Isten megenged egy nagy rosszat Egyháza ellen: eretnekek és zsarnokok jönnek hirtelen és váratlanul; betörnek az Egyházba, miközben a püspökök, elöljárók és papok alszanak. Bejutnak Olaszországba, és elpusztítják Rómát; felgyújtják a templomokat, és mindent elpusztítanak.”
„Az Egyház hatodik időszaka a hatalmas uralkodóval és a szent pápával kezdődik, amint azt korábban említettük, és egészen Antikrisztus kinyilatkoztatásáig tart. Ebben az időszakban Isten megvigasztalja Szent Egyházát az ötödik időszak alatt elszenvedett nyomorúság és nagy nyomorúság miatt. Minden nemzet katolikus lesz. A hivatások bőségesek lesznek, mint még soha, és minden ember csak Isten Országát és igazságosságát keresi. Az emberek békében fognak élni, és ez megadatik, mert az emberek békét kötnek Istennel. A Nagy Uralkodó és utódai védelme alatt fognak élni.”
„Az ötödik időszakban csak csapásokat és pusztításokat láttunk; a katolikusok elnyomása zsarnokok és eretnekek által; királyok kivégzése és köztársaságok létrehozására irányuló összeesküvések. De a Mindenható Isten keze által olyan csodálatos változás történik a hatodik időszakban, hogy senki sem tudja elképzelni azt emberileg.”
„A hatalmas uralkodó, akit Isten küld, minden köztársaságot gyökerestül kiirt. Mindent fennhatóságának fog alávetni, és nagy buzgalmat fog tanúsítani Krisztus igaz egyháza iránt. A mohamedánok birodalma felbomlik, és ez az uralkodó uralkodni fog keleten és nyugaton is. Minden nemzet eljön, hogy az igaz katolikus és római hitben imádja Istent. Sok szent és (egyház) orvos lesz a földön. Béke fog uralkodni az egész földön, mert Isten megkötözi a Sátánt több évre, a kárhozat Fiának napjaiig. Senki sem fogja tudni elferdíteni Isten szavát, mivel a hatodik időszakban lesz egy ökumenikus zsinat, amely az összes zsinat közül a legnagyobb lesz. Isten kegyelméből, a Nagy Uralkodó hatalmából, a Szent Pápa tekintélyéből és a legjámborabb fejedelmek egyesüléséből, az ateizmus és minden eretnekség száműzve lesz a földről. A zsinat fogja meghatározni a Szentírás valódi értelmét, és ezt mindenki el fogja hinni és elfogadni.”
„Amikor mindent tönkretett a háború, amikor a katolikusokat keményen szorongatják az áruló hittársak és eretnekek, amikor az egyháztól és szolgáitól megtagadják jogaikat, amikor a monarchiákat megdöntötték és uralkodóikat meggyilkolták, akkor a Mindenható keze Isten csodálatos változást fog végrehajtani, valami olyasmit, ami emberi ész szerint lehetetlennek tűnik…”
„Fel fog támadni egy bátor király, akit Isten felkent. Katolikus lesz és IX. Lajos leszármazottja, ugyanakkor egy régi császári német család leszármazottja is, aki száműzetésben született. Ő fog uralkodni az időbeli kérdésekben. A pápa egyúttal szellemi kérdésekben is uralkodni fog. Az üldözés megszűnik, és az igazságosság uralkodni fog. Ki fogja irtani a hamis tanokat. Uralma Kelettől Nyugatig terjed majd. Minden nemzet imádni fogja Istent, Urát a katolikus tanítás szerint. Sok bölcs és igazságos ember lesz. Az emberek szeretni fogják az igazságosságot, és béke fog uralkodni az egész földön, mert az isteni erő sok évre megköti a Sátánt, egészen a kárhozat Fiának eljöveteléig…”
„Miután az elhagyatottság elérte a tetőfokát Angliában, a béke helyreáll, és Anglia minden eddiginél nagyobb hévvel tér vissza a katolikus hithez…”
„A Nagy Uralkodó Isten különleges segítségét kapja, és legyőzhetetlen lesz…”
44. Bl. Anna-Maria Taigi ( 19. század). „Isten két büntetést küld; az egyik háborúk, forradalmak és egyéb gonoszságok formájában lesz: a földről származik. A másikat a mennyből küldik. Az egész földet borzasztó sötétség borítja, amely három napig és három éjszakán át tart. Semmit sem lehet látni, és a levegő meg lesz rakva pestistől, amely elsősorban, de nem csak, a vallás ellenségeit fogja követelni. Ebben a sötétben lehetetlen lesz semmilyen mesterséges világítást használni, kivéve az áldott gyertyákat. Aki kíváncsiságból kinyitja az ablakot, hogy kinézzen, vagy elhagyja otthonát, a helyszínen holtan esik le. E három nap alatt az emberek maradjanak otthonukban, imádkozzanak a rózsafüzért, és könyörögjenek Isten kegyelméért.”
„Az Egyház minden ellensége, akár ismert, akár ismeretlen, az egész földön el fog pusztulni ebben az egyetemes sötétségben, kivéve néhányat, akiket Isten hamarosan megtérít. A levegőt démonok fogják megfertőzni, akik mindenféle undorító alakban megjelennek.
„A vallást üldözni fogják, a papokat pedig lemészárolják. A templomokat be kell zárni, de csak rövid időre. A Szentatya köteles elhagyni Rómát.”
„Franciaország ijesztő anarchiába fog esni. A franciák elkeseredett polgárháborúban fognak élni, amely során még az öregek is fegyvert fognak. A politikai pártok, miután kimerítették vérüket és haragjukat anélkül, hogy bármilyen kielégítő rendezést tudtak volna elérni, a végső határon megállapodnak abban, hogy a Szentszékhez fordulnak. Ezután a pápa különleges legátust küld Franciaországba… A kapott információk alapján Őszentsége maga jelöl ki egy legkeresztényebb királyt Franciaország kormányába.
„A három nap sötétség után Szent Péter és Szent Pál a mennyből leszállva prédikál az egész világon, és új pápát jelöl ki. Nagy fény villan fel testükből, és rátelepszik a pápává váló bíborosra. A kereszténység tehát az egész világon elterjed. Ő a szent pápa, akit Isten kiválasztott, hogy ellenálljon a viharnak. A végén csodák ajándéka lesz, és dicséretet kap az ő neve az egész földön.”
„Egész nemzetek térnek vissza az Egyházhoz, és a föld színe megújul. Oroszország, Anglia és Kína belép az egyházba.”
45. Fr. Nectou, SJ (18. század). (Nectou atya a jezsuiták provinciálisa volt Franciaország délnyugati részén. Az őt ismerő papok mind szentnek és prófétának tekintették. 1777-ben halt meg. A következő jóslat 1760 körül született.)
„Amikor azok a dolgok megtörténnek, amelyekből az Egyház diadala ki fog fakadni, akkor olyan zűrzavar fog uralkodni a földön, hogy az emberek azt hiszik, hogy Isten megengedte nekik, hogy saját akarattal ellentétesek legyenek, és hogy Isten Gondviselése nem törődik a világ. A zűrzavar annyira általános lesz, hogy a férfiak nem fognak tudni jól gondolkodni. Mintha Isten megtagadta volna Gondviselését az emberiségtől, és a legrosszabb válság idején a legjobb, ha ott maradunk, ahol Isten elhelyezett minket, és kitartunk a buzgó imák mellett. Franciaországban két párt jön létre, amelyek mindhalálig harcolnak. A gonosz pártja először az erősebb lesz, a jó oldal pedig gyengébb lesz. Abban az időben olyan szörnyű válság lesz, hogy az emberek azt hiszik, eljött a világvége. Vér most sok nagyvárosban. Az elemek össze fognak görcsölni. Olyan lesz, mint egy kis általános ítélet.”
„Emberek sokasága veszíti életét azokban a vészterhes időkben, de a gonoszok nem fognak győzni. Valóban megkísérlik majd az egész Egyházat elpusztítani, de nem hagynak nekik elég időt, mert a félelmetes válság rövid ideig tart. Amikor minden elveszettnek számít, mindenki biztonságban lesz. Ez a katasztrófa röviddel azután következik be, hogy Anglia ereje csökkenni kezd. Ez lesz a jel. Mint amikor a fügefa elkezd sarjadni és leveleket hozni, az biztos jele a nyár közeledtének. Anglia viszont félelmetesebb forradalmat fog megélni, mint Franciaországé. Elég sokáig fog tartani, hogy Franciaország visszanyerje erejét; majd segíteni fog Angliának a béke és a rend helyreállításában.
„E forradalom során, amely nagy valószínűséggel általános lesz, és nem korlátozódik Franciaországra, Párizs annyira teljesen elpusztul, hogy húsz év múlva a romjain sétáló apák gyermekeikkel megkérdezik majd, hogy milyen hely volt ez: kinek. így válaszolnak: „Gyermekem, ez egy nagy város volt, amelyet Isten elpusztított az ő bűnei miatt.”
„Igen, Párizs minden bizonnyal elpusztul, de mielőtt ez megtörténne, olyan jelek és előjelek lesznek láthatók, amelyek arra késztetnek, hogy minden jó ember elmeneküljön onnan. E legfélelmetesebb események után mindenhol helyreáll a rend. Az igazságosság az egész világon uralkodni fog, és az ellenforradalom megvalósul. Ekkor az Egyház diadala annyira teljes lesz, hogy ehhez hasonlót még soha nem láttak. Azok a keresztények, akik elég szerencsések a túléléshez, hálát fognak adni Istennek, hogy megőrizte őket, és megadta nekik a kiváltságot, hogy szemlélhessék az Egyház dicsőséges diadalát. ” Egy Franciaország által nem kedvelt férfi kerül a trónra: az Orléans-ház egyik emberét teszik királlyá. Csak ezután kezdődik az ellenforradalom.”
46. Marianne nővér (Ez a szent apáca a blois-i Ursulines kolostorban élt. Sok próféciát tett. Nem sokkal halála előtt megjósolta I. Napóleon bukását és rövid visszatérését Elba szigetéről.)
„Amíg nyilvános imákat mondanak, semmi sem fog történni. De eljön az idő, amikor a nyilvános imák megszűnnek. Az emberek azt mondják: "A dolgok úgy maradnak, ahogy vannak."
„Minden férfit fokozatosan, kis csoportokban visznek el. Csak az öregek maradnak. A nagy csata előtt a gonoszok lesznek az urak (Franciaországban). Annyit ártanak, amennyit csak tudnak, de nem annyit, amennyit szeretnének, mert nem lesz elég idejük. A jó katolikusok a megsemmisülés előtt állnak, de ó, Isten ereje, egy mennyország megmenti őket. Minden gonosz elpusztul, de sok jó katolikus is.”
„Olyan rendkívüli események fognak megtörténni, hogy a leghitetlenebbek kénytelenek azt mondani: „Valóban, itt van Isten ujja”. Szörnyű éjszaka lesz, amikor senki sem fog tudni aludni. De ezek a megpróbáltatások nem tartanak sokáig, mert senki sem bírta ki őket. Amikor minden elveszettnek tűnik, mindenki üdvözül."
„Akkor a Herceg uralkodik, akit azelőtt nem becsültek az emberek, de akit akkor keresni fognak. A vallás diadala olyan nagy lesz, hogy még soha senki nem látta az egyenlőt. Minden igazságtalanság jóvá lesz; a polgári törvények Isten és az Egyház törvényeivel összhangban születnek. Az iskolákban az oktatás leginkább keresztény lesz, és a munkáscéhek újra virágoznak.”
47. Bellay ápolónő. Ez a prófécia valamikor 1810 és 1830 között íródott, és Fr. Fulgence, a NotreDame des Gardes trappista kolostor káplánja, Angers közelében:
„Úgy tűnik, ismét az őrültek győznek! Kinevetnek Istent. Most a templomok zárva vannak; a lelkészek elszaladnak; a szentáldozat megszűnik. Jaj neked, romlott város! a gonoszok megpróbálnak mindent elpusztítani; könyveik és tanaik elárasztják a világot. De eljött az igazság napja. Itt van a királyod; előjön a viharos napok zűrzavara közepette. Szörnyű idők! Az igazak és a gonoszok elesnek; Babilon hamuvá válik. Jaj neked, háromszor átkozott város!”
„Volt egy nagyszerű csata is, amihez hasonlót még nem láttak. A vér úgy folyt, mint a víz egy heves esőzés után. A gonoszok megpróbálták lemészárolni Jézus Krisztus vallásának minden szolgáját. Miután sok embert megöltek, győzelmi kiáltást mondtak, de hirtelen az igazságos segítséget kapott felülről.
„Egy szent az ég felé emeli karját; csillapítja Isten haragját. Péter trónjára lép. Ugyanakkor a Nagy Uralkodó felemelkedik ősei trónjára. Most minden csendes. Újra felállítják az oltárokat; a vallás újra életre kel. Amit most látok, az olyan csodálatos, hogy képtelen vagyok kifejezni.”
„Mindezek megtörténnek, ha a gonoszoknak sikerül nagyszámú rossz könyvet terjeszteni.”
48. Jeanne le Royer (a Születés nővére). 1790 körül. „Lásd meg, hogy az 1800-ban kezdődő évszázad még nem lesz az utolsó. Az Antikrisztus uralma közeledik. Azok a sűrű gőzök, amelyeket láttam felszállni a földről és elhomályosítani a nap fényét, a vallástalanság és az engedély hamis alapelvei, amelyek megzavarnak minden józan elvet, és olyan sötétséget terjesztenek mindenfelé, amely elhomályosítja a hitet és az értelmet egyaránt.
„Egy nap hallottam egy hangot, amely ezt mondta: „Az új alkotmány sokak számára másnak fog látszani, mint amilyen valójában. A menny ajándékaként fogják megáldani, pedig valójában a pokolból küldték, és Isten megengedi igazságos haragjában. Az emberek csak a hatásai révén ismerik fel a Sárkányt, aki mindent el akart pusztítani és mindent fel akart falni."
„Egy este számos egyháztagot láttam. Gőgösségük és szigorúságuk mindenki tiszteletét követeli. Kényszerítették a híveket, hogy kövessék őket. De Isten megparancsolta, hogy álljak ellenük: "Nincs többé joguk az én nevemben beszélni." Jézus mondta nekem. „Az én kívánságommal ellentétes, hogy olyan megbízást hajtsanak végre, amelyre már nem méltók.”
„Láttam, hogy egy nagy hatalom támad az egyház ellen. Kifosztotta, elpusztította, zűrzavarba és rendetlenségbe taszította az Úr szőlőjét, az emberek lábbal tiporták, és minden nemzet nevetségessé tette. A cölibátust meggyalázva és a papságot elnyomva, szilárdan elkobozta az Egyház vagyonát, és magára ruházta a Szentatya hatalmát, akinek személyét és törvényeit megvetéssel viselte.
„Volt egy látomásom: Mielőtt az Atya és a Fiú is leült volna, egy páratlan szépségű, az Egyházat jelképező szűz térdelt. A Szentlélek kiterjesztette ragyogó szárnyait a szűzre és a másik két személyre. Urunk sebei élőnek tűntek. Egyik kezével a keresztre támaszkodva, a másik kezével felajánlotta Atyjának a kelyhet, amelyet a szűz adott neki. Megtámasztotta a kelyhet, amelyet a Mester középen tartott. Az Atya egyik kezét a pohárra tette, a másikat pedig felemelte, hogy megáldja a szüzet.”
„Észrevettem, hogy a kehely csak félig van tele vérrel, és hallottam a Megváltó szavait a bemutatás pillanatában: „Nem leszek teljesen elégedett, amíg nem tudom színültig megtölteni: akkor megértette, hogy a kehely tartalma a korai mártírok vérét képviseli, és hogy ez a látomás a keresztények utolsó üldöztetésére utal, akiknek vére megtölti a kelyhet, ezzel kiegészítve a mártírok és predesztináltak számát. Mert az idők végén annyi mártír lesz, mint a korai egyházban, és még több, mert az üldöztetések sokkal erőszakosabbak lesznek. Akkor többé nem halogatja az utolsó ítéletet."
„Látom Istenben, hogy jóval az Antikrisztus felemelkedése előtt a világot sok véres háború sújtja. A népek a népek ellen, a nemzetek pedig a nemzetek ellen, hol szövetségesek, hol ellenségek ellen, ugyanazon párt elleni harcban. A seregek félelmetes összecsapásokba fognak ütközni, és megtöltik a földet gyilkossággal és mészárlással."
„Ezek a belső és külföldi háborúk óriási áldozatokat, megszentségtelenítéseket, botrányokat és végtelen rosszakat fognak okozni az egyházba való behatolás miatt.”
„Emellett azt is látom, hogy a földet különböző helyeken ijesztő földrengések fogják megrázni. Egész hegyeket látok megrepedni és meghasadni rettenetes zajjal. Túlságosan is boldog lesz az ember, ha csak ijedtséggel tud megmenekülni: de nem, látom, hogy ezekből a tátongó hegyekből füst-, tűz-, kén- és kátrányörvények jönnek ki, amelyek egész városokat zúznak szét. Mindezeknek és ezer más katasztrófának a Bűn Emberének (Antikrisztusnak) felemelkedése előtt kell bekövetkeznie.”
„Az Úr fényében láttam, hogy a hit és a vallás szinte minden keresztény királyságban meggyengül. Isten megengedte, hogy a gonoszok fenyítsék őket, hogy felébressze őket kedvetlenségükből. És miután Isten igazságossága beteljesedett, bőségesen árasztja ki Egyházára a kegyelmeket, terjeszti a hitet, és helyreállítja az Egyház fegyelmét azokban az országokban, ahol az langyossá és lazává vált.”
„Láttam Istenben, hogy Anyánk, a Szent Egyház sok országban elterjed, és bőségesen megtermi gyümölcsét, hogy kompenzálja azokat a felháborodásokat, amelyeket ellenségei istentelensége és üldözése miatt fog elszenvedni.”
„Láttam, hogy a szegény emberek, akik belefáradtak abba a fáradságos munkába és próbákba, amelyeket Isten küldött nekik, majd elragadtatják az örömtől, amelyet Isten áraszt jó szívükbe. Az Egyház hite és szeretete által buzgóbb és virágzóbb lesz, mint valaha. Jó Anyánk, az Egyház sok csodálatos dolognak lesz tanúja, még az egykori üldözői részéről is, mert előjönnek és lábai elé vetik magukat, elismerik őt, és bocsánatot kérnek Istentől és tőle minden bűnért és felháborodásért, elkövettek ellene. Nem fogja többé ellenségeinek tekinteni őket, hanem saját gyermekeiként fogadja őket.”
„Most minden igaz bűnbánó minden oldalról az Egyházhoz fog áradni, amely befogadja őket a kebelébe. A hívek egész közössége kiönti szívét a bűnbánat és a hálaadás himnuszaiban az Úr dicsőségére. Istenben hatalmas hatalmat látok, amelyet a Szentlélek vezet. amely egy második felfordulás révén helyreállítja a rendet. Látom Istenben a pásztorok nagy gyülekezetét, akik támogatni fogják az Egyház és feje jogait. Visszaállítják a korábbi tudományágakat. Különösen az Úr két szolgáját látom, akik kitűnnek ebben a dicsőséges küzdelemben, és akik. a Szentlélek kegyelme által buzgó buzgalommal tölti el ennek a jeles gyülekezetnek a szívét.”
„Minden hamis kultusz megszűnik: a forradalom minden visszaélése elpusztul, és az igaz Isten oltárai helyreállnak. A korábbi gyakorlatok újra életbe lépnek, és vallásunk – legalábbis bizonyos szempontból – jobban virágzik, mint valaha.”
„Látom Istenben, hogy az Egyház mélységes békét fog élvezni egy olyan időszakban, amely számomra meglehetősen hosszú ideig tart. Ez a haladék lesz a leghosszabb mindazok közül, amelyek a forradalmak között mostantól az általános ítéletig tartanak. Minél közelebb kerülünk az általános ítélethez, annál rövidebbek lesznek az egyház elleni forradalmak. Az a fajta béke, amely minden forradalmat követ, rövidebb lesz. Ez azért van így, mert közeledünk az idők végéhez, és kevés idő marad arra, hogy a választottak jót tegyenek, vagy a gonoszok rosszat tegyenek.”
„Egy napon az Úr azt mondta nekem: „Néhány évvel ellenségem eljövetele előtt a Sátán hamis prófétákat támaszt, akik Antikrisztust fogják hirdetni, mint igaz Messiást, és megpróbálják lerombolni minden keresztény hitünket. És prófétálni fogom a gyermekeket és az öregeket. Minél közelebb jutunk Antikrisztus uralmához, Sátán sötétsége annál jobban elterjed a földön, és a műholdak annál inkább fokozzák erőfeszítéseiket, hogy hálóikba zárják a hívőket.”
„Amikor az Antikrisztus uralma közeledik, megjelenik egy hamis vallás, amely megtagadja Isten egységét, és szembeszáll az egyházzal. A hibák olyan pusztítást okoznak, mint még soha. Egy napon egy hatalmas síkságon találtam magam egyedül Istennel. Jézus megjelent nekem, és egy kis domb tetejéről, gyönyörű napot mutatva a láthatáron, szomorúan így szólt: „A világ elmúlik, és második eljövetelem ideje közeleg. Amikor a nap lenyugszik, az ember tudja, hogy a napnak már majdnem vége, és hamarosan leszáll az éjszaka. Az évszázadok olyanok számomra, mint a napok. Nézze meg ezt a napot, nézze meg, mennyit kell még utaznia, és becsülje meg, mennyi idő maradt a világra."
„Érzékenyen néztem, és úgy tűnt, két óra múlva lenyugszik a nap. Jézus azt mondta: Ne felejtsd el, hogy ezek nem évezredek, hanem csak évszázadok, és ezek száma kevés.”
„De megértettem, hogy Jézus fenntartotta magának a pontos szám ismeretét, és nem akartam többet kérdezni tőle. Elég volt tudni, hogy az egyház békéjének és a fegyelem helyreállításának ésszerűen hosszú ideig kell tartania.”
„Isten megmutatta nekem Lucifer rosszindulatát, és csatlósainak perverz és ördögi szándékait Jézus Krisztus Szent Egyháza ellen. Mesterük parancsára ezek a gonosz emberek dühökként járták át a világot, hogy előkészítsék az utat és a helyet Antikrisztusnak, akinek uralma közeledik. Büszke lelkük romlott leheletével megmérgezték az emberek elméjét. Mint a pestissel fertőzöttek, közölték egymással a gonoszt, és a fertőzés általánossá vált. A vihar Franciaországban kezdődött, és Franciaország lesz pusztításainak első színháza, miután bölcsője volt. A Tanácsban részt vevő Egyház egy napon sértődni fog, lerombolja és lerombolja ennek a bűnös alkotmánynak a gonosz alapelveit. Micsoda vigasz! Micsoda öröm az igazán hűségeseknek!”
49. Anna-Katarina Emmerick (Emmerick Boldog Nővér Ágoston-rendi apáca volt. 1774-ben született Németországban, szenvedésekkel teli életet élt, és 1824-ben halt meg szülőhazájában. Urunk stigmáit viselte:
1820. május 13. „Láttam a két pápa kapcsolatát is. . . Láttam, milyen baljós következményei lennének ennek a hamis egyháznak. Láttam, hogy nőtt a méret – mindenféle eretnekek érkeztek a városba (Rómába). A helyi papság langyossá vált, és nagy sötétséget láttam. . . Aztán úgy tűnt, hogy a látomás minden oldalra kiterjedt. Egész katolikus közösségeket elnyomtak, zaklattak, bezártak és megfosztottak szabadságuktól. Láttam sok templomot bezárni, nagy nyomorúságokat mindenhol, háborúkat és vérontást. Egy vad és tudatlan tömeg erőszakos akcióba kezdett. De nem tartott sokáig. „Újra láttam, hogy a Péter-templomot aláásta a titkos szekta által kidolgozott terv, miközben a viharok károkat okoztak benne. De azt is láttam, hogy jön a segítség, amikor a szorongás elérte a tetőfokát. Újra láttam a Boldogságos Szűzet felemelkedni az Egyházra, és kiterítette palástját [rá]. Láttam egy pápát, aki egyszerre volt szelíd és nagyon határozott… Láttam egy nagy megújulást, és az egyház magasra emelkedett az égen.”
1820. szeptember 12. „Láttam, hogy egy különös templomot építenek minden szabály ellen, .. Egyetlen angyal sem felügyelte az építési műveleteket. Abban a templomban semmi sem jött a magasból… Csak megosztottság és káosz volt. Valószínűleg egy emberi teremtés temploma, a legújabb divatot követve, valamint Róma új heterodox temploma, amely hasonlónak tűnik…”
„Újra láttam azt a különös nagy templomot, ami ott (Rómában) épült. Nem volt benne semmi szent. 1 ezt éppúgy láttam, mint az Ecclesiastics által vezetett mozgalmat, amelyhez angyalok is hozzájárultak. szentek és más keresztények. De ott (a különös nagy templomban) minden munka mechanikusan (azaz meghatározott szabályok és képletek szerint) folyt. Minden emberi ész szerint történt…”
„Mindenféle embert, dolgot, tant és véleményt láttam. Volt benne valami büszke, elbizakodott és erőszakos, és úgy tűnt, nagyon sikeresek voltak. Nem láttam egyetlen angyalt sem, egyetlen szentet sem, aki segített volna a munkában. De messze a háttérben egy lándzsákkal felfegyverzett kegyetlen nép székhelyét láttam. És láttam egy nevető alakot, aki így szólt: „Tedd olyan szilárdra, amennyire csak tudod: mi lerántjuk a földre.”
1820. július 12. „Látom a szent Henrik császárt. Láttam őt éjszaka egyedül térdelni a főoltár tövében egy nagyszerű és gyönyörű templomban… és láttam a Boldogságos Szűzet, aki teljesen egyedül jön le. Az oltárra egy fehér vászonnal borított vörös ruhát tett. Elhelyezett egy drágakövekkel kirakott könyvet. Meggyújtotta a gyertyákat és az öröklámpást… Aztán jött maga a Megváltó papi ruhába öltözve. A kelyhet és a fátylat vitte. Két angyal szolgálta Őt, és további kettő követte. . . Kereke telt és nehéz köpeny volt, melyben átlátszólag piros-fehér látszott, és ékszerekkel pompázott… Bár nem volt oltárharang, a csengő ott volt. A bor vörös volt, mint a vér, és volt benne egy kis víz is. A szentmise rövid volt. Szent János evangéliumát nem olvasták fel a végén. Amikor a szentmise véget ért, Mária odament Henrikhez (a császárhoz), és feléje nyújtotta a jobb kezét, mondván, hogy ez a tisztaságának elismerése. Aztán felszólította, hogy ne tétovázzon. Ekkor láttam egy angyalt, aki megérintette csípője inát, mint Jákob. Neki (Henrynek) nagy fájdalmai voltak; és attól a naptól fogva ernyedten járt…”
1820. augusztustól októberig. „Több mártírt látok, nem most, hanem a jövőben… Láttam, hogy a titkos szekta könyörtelenül aláássa a nagy Egyházat. Közelükben láttam egy szörnyű fenevadat feljönni a tengerből. Világszerte a jó és jámbor embereket, különösen a papságot zaklatták, elnyomták és börtönbe zárták. Az volt az érzésem, hogy egy napon mártírok lesznek.”
„Amikor az Egyház nagy részét elpusztította (a titkos szekta), és amikor csak a szentély és az oltár állt, láttam, hogy a rombolók (a titkos szekta) bemennek a templomba a Fenevaddal. Ott találkoztak egy előkelő kocsis Nővel, aki úgy tűnt, hogy gyermekes, mert lassan járt. Ettől a látványtól az ellenséget terrorizálták, és a Szörnyeteg csak egy lépést tehetett a védelem felé. Nyakát a Nő felé vetítette, mintha fel akarná nyelni, de a Nő megfordult és meghajolt (az Oltár felé), feje a földet érintette. Ekkor láttam, hogy a Fenevad ismét a tenger felé repül, és az ellenségek a legnagyobb zavarban menekültek. Aztán a távolban láttam, hogy nagy légiók közelednek. Az előtérben egy férfit láttam fehér lovon. A foglyokat szabadon engedték, és csatlakoztak hozzájuk. Az összes ellenséget üldözték.
1820. augusztus 10. „Nagy gyötrődésben látom a Szentatyát. A korábbitól eltérő palotában él, és csak korlátozott számú barátot enged be a közelébe. Attól tartok, hogy a Szentatya még sok próbát fog elszenvedni, mielőtt meghal. Látom, hogy a sötétség hamis egyháza halad előre, és látom, milyen szörnyű hatással van az emberekre. A Szentatya és az Egyház valóban olyan nagy nyomorúságban vannak, hogy éjjel-nappal könyörögni kell Istenhez.”
„Tegnap este Rómába vittek, ahol a Szentatya, elmerülve bánatában, még mindig bujkál, hogy elkerülje a veszélyes követeléseket. Nagyon gyenge, és kimerítette a bánat, a törődés és az imák. Ma már csak kevés emberben tud megbízni. Főleg ezért bujkál. De még mindig van nála egy idős pap, akiben sok egyszerűség és kegyesség van. Ő a barátja, és egyszerűsége miatt nem gondolták, hogy érdemes lesz eltávolítani. De ez az ember sok kegyelmet kap Istentől. Nagyon sok mindent lát és észrevesz, amiről hűségesen beszámol a Szentatyának. Megkövetelték tőlem, hogy az ő imádkozása közben tájékoztassam őt az árulókról és a gonosztevőkről, akik a közelben lakó magas rangú szolgák között voltak, hogy tudomást szerezzen róla.
1820. augusztus 25. „Nem tudom, milyen módon vittek el Rómába tegnap este, de a Szent Mária-templom közelében találtam magam, és sok szegény embert láttam, akik nagyon szorongattak és aggódtak, mert a pápa sehol sem látott, és a városban uralkodó nyugtalanság és riasztó pletykák miatt is. Úgy tűnt, ezek az emberek nem számítottak arra, hogy kinyílnak a templomajtók; csak kint akartak imádkozni. Egy belső késztetés vezette őket egyenként oda. De a templomban voltam, és kinyitottam az ajtót. Meglepődve és megijedve jöttek be, mert az ajtók kinyíltak. Nekem úgy tűnik, hogy az ajtó mögött voltam, és nem láttak. A templomban nem volt hivatal, de a szentély lámpái égtek. Az emberek békésen imádkoztak.”
„Akkor láttam az Istenszülő megjelenését, és azt mondta, hogy a megpróbáltatás nagyon nagy lesz. Hozzátette, hogy ezeknek az embereknek buzgón, kitárt karokkal kell imádkozniuk, legyen az elég hosszú ahhoz, hogy elmondják három Miatyánkot. Fia így imádkozott értük a kereszten. Éjszaka tizenkettőkor kell felkelniük, és így imádkozniuk; és folyamatosan jönniük kell az Egyházba. Mindenekelőtt azért kell imádkozniuk, hogy a Sötétség Egyháza elhagyja Rómát.”
„Ő (a Szentanya) nagyon sok más dolgot mondott, amiről fájdalmas beszélnem: azt mondta, hogy ha csak valakinek ugyanolyan beállítottsága lenne, mint az apostoloknak, akkor el tudja hárítani az összes (eljövendő) katasztrófát. Tudomásom szerint a templomban élők nem látták a jelenést, de biztosan valami természetfeletti felizgatta őket, mert amint a Szent Szűz azt mondta, hogy kinyújtott karokkal kell imádkozniuk Istenhez, mindannyian felemelték a karjukat. . Ezek mind jó és jámbor emberek voltak, és nem tudták, hol kell segítséget és útmutatást kérniük. Nem volt közöttük áruló és ellenség, mégis féltek egymástól. Ebből meg lehet ítélni, milyen volt a helyzet.”
1820. szeptember 10. „Láttam a Szent Péter-templomot: lerombolták, csak a szentély és a főoltár miatt. Szent Mihály páncélruhába öltözve lement a templomba, megállt, és kardjával megfenyegetett néhány méltatlan pásztort, akik be akartak lépni. Az egyháznak azt a részét, amely elpusztult, azonnal bekerítették könnyű fákkal, hogy az isteni hivatalt úgy ünnepelhessék, ahogy kell. Aztán a világ minden tájáról jöttek papok és laikusok, és újjáépítették a kőfalakat, mivel a rombolók nem tudták elmozdítani a nehéz alapköveket.
1820. szeptember 27. „Szimorító dolgokat láttam: szerencsejátékot, italozást és beszélgetést folytattak a templomban; nőknek is udvaroltak. Ott mindenféle förtelmeket elkövettek. A papok mindent megengedtek, és nagy tiszteletlenséggel miséztek. Láttam, hogy közülük kevesen még mindig istenfélők, és csak keveseknek volt jó véleménye a dolgokról. Láttam zsidókat is a templom tornáca alatt állni. Mindezek a dolgok sok szorongást okoztak nekem.”
1820. október 1. ·'Az egyház nagy veszélyben van. Imádkoznunk kell, hogy a pápa ne hagyja el Rómát; számtalan rosszat eredményezne, ha megtenné. Most követelnek tőle valamit. A protestáns tan és a szakadár görögök tanítása mindenütt elterjed. Most látom, hogy ezen a helyen (Rómában) olyan ügyesen aláássák a (katolikus) egyházat, hogy alig marad vagy száz olyan pap, akit meg ne csaltak volna. Mindannyian a pusztításon dolgoznak, még a papság is. Hatalmas pusztítás közeleg.”
1820. október 4. „Amikor megláttam a Szent Péter-templomot romokban, és azt, ahogyan a papság oly sokan el voltak foglalva ezzel a pusztító munkával – egyikük sem akarta nyíltan, a többiek előtt csinálni. – Olyan nyomorúságban voltam, hogy teljes erőmből Jézushoz kiáltottam, irgalmát kérve. Aztán megláttam magam előtt a mennyei házastársat, és sokáig beszélt hozzám. . . Többek között azt mondta, hogy az egyháznak ez a fordítása egyik helyről a másikra azt jelenti, hogy az egyház teljes hanyatlásban van. De újra feltámadna; ha csak egy katolikus maradna is, az Egyház ismét győzne, mert nem nyugszik emberi tanácsokon és intelligencián. Az is megmutatkozott számomra, hogy a szó régi elfogadásában szinte egyetlen keresztény sem maradt.”
1820. október 7. „Amikor Szent Ferenccel és a másik szenttel végigmentem Rómán, egy hatalmas palotát láttunk, amely tetőtől talpig lángokba borult. Nagyon féltem, hogy a lakók halálra égnek, mert senki nem jelentkezett a tüzet eloltani. Ahogy azonban közelebb értünk, a tűz alábbhagyott, és megláttuk a megfeketedett épületet. Számos csodálatos szobán mentünk keresztül (amelyeket a tűz nem érintett), és végül elértük a pápát. Sötétben ült, és egy nagy karosszékben aludt. Nagyon beteg és gyenge volt; már nem tudott járni. A belső körben lévő egyháziak őszintétlennek és buzgóságtalannak tűntek; nem szerettem őket. Szóltam a pápának a hamarosan kinevezendő püspökökről. Azt is mondtam neki, hogy nem szabad elhagynia Rómát. Ha így tenne, káosz lenne. Úgy gondolta, hogy a gonosz elkerülhetetlen, és mennie kell, hogy sok mindent megmentsen magán kívül. Nagyon hajlott arra, hogy elhagyja Rómát, és kitartóan sürgették, hogy tegye meg. A pápa még mindig sok tekintetben ragaszkodik e földi dolgaihoz.”
„Az egyház teljesen elszigetelt, és mintha teljesen elhagyatott volna. Úgy tűnik, mindenki menekül. Mindenütt nagy nyomorúságot, gyűlöletet, értelmet, dühöt, zűrzavart és teljes vakságot látok. 0 város! 0 város! Mi fenyeget téged? Jön a vihar: légy óvatos!”
1820-1821 (nincs pontos dátum). „Láttam a Föld különböző vidékeit is. Vezetőm (Jézus) Európát nevezte el, és egy kicsi, homokos vidékre mutatva ezeket a figyelemre méltó szavakat mondta: "Itt van Poroszország, az ellenség." Aztán mutatott egy másik helyet, északon, és azt mondta: "Ez Moszkva, Moszkva földje, amely sok rosszat hoz."
1821. június 1. „A legfurcsább dolgok közé tartozik, amit láttam, a püspökök hosszú körmenetei. Gondolataikat és kijelentéseiket a szájukból kiszűrődő képeken keresztül ismertem meg velem. A vallással szembeni hibáikat külső deformitások mutatták. Néhányuknak csak testük volt. fej helyett sötét ködfelhővel. Másoknak csak fejük volt, testük és szívük olyan volt, mint a sűrű pára. Néhányan bénák voltak; mások bénák voltak; mások aludtak vagy tántorogtak.”
„Láttam a világ szinte valamennyi püspökét, akikről úgy gondolom, hogy azok közül csak néhány volt tökéletesen egészséges. Láttam a Szentatyát is – istenfélő és imádkozó. A megjelenésében nem volt kívánnivaló, de legyengítette az öregség és a sok szenvedés. A feje egyik oldalról a másikra billegett, és a mellkasára esett, mintha elaludt volna. Gyakran elájult, és úgy tűnt, haldoklik. Ám amikor imádkozott, gyakran megvigasztalták a mennyei jelenések. Aztán a feje felállt, de amint ismét a mellkasára esett, láttam, hogy sok ember gyorsan jobbra-balra néz, vagyis a világ irányába.
„Aztán láttam, hogy minden, ami a protestantizmussal kapcsolatos, fokozatosan fölénybe került, és a katolikus vallás teljes hanyatlásba esett. A legtöbb papot a fiatal tanárok csillogó, de hamis tudása csábította, és mindannyian hozzájárultak a pusztító munkához.
„Azokban a napokban a hit nagyon alá fog esni, és csak néhány helyen marad meg, néhány házikóban és néhány családban, amelyeket Isten megóvott a katasztrófáktól és a háborúktól.
1820-1821 (nincs pontos dátum). „Sok kiközösített egyháztagot látok, akit a jelek szerint nem aggaszt ez, és nem is tudnak róla. Mégis (ipso facto) ex-kommunikálják őket, valahányszor együttműködnek [sic] vállalkozásokkal, egyesületbe lépnek, és olyan véleményeket fogadnak el, amelyekről gazemberséget vetettek. Ebből látható, hogy Isten megerősíti az Egyház Feje által kiadott rendeleteket, parancsokat és tilalmakat, és hatályban tartja azokat, még akkor is, ha az emberek nem törődnek velük, elutasítják vagy kinevetik őket.
1820. március 22. „Nagyon tisztán láttam az emberek tévedéseit, aberrációit és számtalan bűnét. Láttam tetteik ostobaságát és gonoszságát, minden igazság és minden ész ellen. Papok is voltak köztük, és én örömmel viseltem el szenvedéseimet, hogy jobb elméjükhöz térjenek.”
1820. április 12. „Másik látomásom volt a nagy nyomorúságról. Számomra úgy tűnik, hogy engedményt követeltek a papságtól, amelyet nem lehetett megadni. Sok idősebb papot láttam, különösen egyet, aki keservesen sírt. Néhány fiatalabb is sírt. De mások, és köztük a langyosak, készséggel megtették, amit kértek. Mintha az emberek két táborra oszlottak volna.”
1822. január 27. „Új pápát láttam, aki nagyon szigorú lesz. Elidegeníti tőle a hideg és langyos püspököket. Nem római, de olasz. Olyan helyről származik, amely nem túl messze van Rómától, és azt hiszem, egy jámbor, királyi vérből származó családból származik. De egy ideig még sok harcnak és nyugtalanságnak kell lennie.”
1822. október 22. „Nagyon rossz idők jönnek, amikor a nem katolikusok sok embert félrevezetnek. Nagy zűrzavar lesz az eredmény. Én is láttam a csatát. Az ellenségek jóval többen voltak, de a hívek kis serege egész sorokat vágott le (az ellenséges katonákat). A csata alatt a Boldogságos Szűz egy dombon állt, páncélruhát viselve. Szörnyű háború volt. Végül csak néhány, az igazságos ügyért harcoló élte túl, de a győzelem az övék volt.”
1823. április 22. „Láttam, hogy sok pásztor megengedte, hogy olyan gondolatokkal ragadják meg magukat, amelyek veszélyesek voltak az egyházra nézve. Nagyszerű, különös és extravagáns templomot építettek. Mindenkit be kellett fogadni, hogy egyesüljenek és egyenlő jogokkal rendelkezzenek: evangélikusokat, katolikusokat, mindenféle szektát. Ilyen lett volna az új Egyház… De Istennek más tervei voltak.”
50. Freinademetz atya (XX. század) ezt a próféciát Kínában hangoztatták 1906-ban, ahol Feinademetz atya misszionárius volt: „Minden külföldi misszionáriust hamarosan kiutasítanak Kínából. Több száz mérföldet kell gyalogolnia, mielőtt papot talál. Utazása még ekkor is gyakran eredménytelen lesz. Néhány pap és néhány katolikus hitehagyni fog. A háború akkor tör ki, ha minden külföldi misszionáriust kiutasítottak. Ezután néhány idegen hatalom elfoglalja egész Kínát, és zónákra osztja. Az egyik megszálló hatalom könyörtelen lesz, és nagyon kemény lesz az emberekkel szemben. De ebben az időszakban szinte egész Kína a kereszténység felé fordul.”
51. Premol próféciája (5. század): „Mindenhol háború van! A népek és nemzetek egymással szemben állnak. Háború, háború, háború! Polgár- és külföldi háborúk! Gyász és halál mindenhol! Éhínség az egész világon. Lutétiust (Párizs) elpusztítják? Uram, miért nem állítod meg mindezt a karoddal? Az elemeknek is a Te haragod eszközeinek kell lenniük? Elég, 0 Uram, elég! A városok elpusztulnak, a természeti elemek elszabadulnak, a föld mindenütt reng. De irgalom, irgalom Rómának! De te nem hallgatod meg könyörgésemet, és Róma is zűrzavarban omlik össze. És látom Róma királyát a keresztjével és a tiarájával, amint lerázza a port a cipőjéről, és sietve menekül más partokra. Egyházadat, Uram, saját gyermekei tépték szét. Az egyik tábor hűséges a menekülő pápához, a másik Róma új kormányának van alávetve, amely megtörte a Tiarát. De a Mindenható Isten az Ő irgalmában véget vet ennek a zűrzavarnak, és új korszak kezdődik. Akkor, mondta a Lélek, ez az idők végének kezdete."
52. Steiner Mária (19. század): „Látom, hogy az Úr megkorbácsolja a világot, és félelmetes módon fenyíti azt, hogy kevés férfi és nő maradjon. A szerzeteseknek el kell hagyniuk kolostoraikat, az apácákat pedig elűzik kolostoraikból, különösen Olaszországból. A szent Egyházat üldözni fogják, Róma pedig pásztor nélkül marad. De az Úr megmutatta nekem, milyen szép lesz a világ e szörnyű büntetés után.”
53. Werdin D'Otrante (13. század). „A Nagy uralkodó és a nagy pápa megelőzi az Antikrisztust. A nemzetek négy évig háborúznak, és a világ nagy része elpusztul. A pápa a Megváltás jelét a homlokán hordva megy át a tengeren. A Nagy Uralkodó eljön, hogy helyreállítsa a békét, és a pápa is részt vesz a győzelemben. Béke fog uralkodni a földön."
54. Boldog Johannes Amadeus de Sylva (] V. század). „1 Az utolsó napokban nagy háborúk és vérontások lesznek. Egész tartományok maradnak kifosztottak és lakatlanok, a városok pedig elhagyatottak a nép által. A nemességet lemészárolják, a befolyásos embereket pedig tönkreteszik, sok király-, nemzetközösség- és uralkodóváltással.
„Németország és Spanyolország egyesülni fog egy nagy fejedelem alatt, akit Isten választott. De Németország hűtlensége miatt a háború elhúzódik, amíg minden ország egyesül a Nagy Uralkodó alatt. Az egyesülés után Isten parancsára tömeges megtérés történik, és béke és jólét következik.”
55. Rosa Asdenti Di Taggia nővér (XIX. század). „Egész Európára nagy forradalom fog elterjedni, és a béke addig nem áll helyre, amíg a fehér virág, a liliom birtokba nem veszi Franciaország trónját. Nemcsak a vallási közösségek, hanem a jó laikus katolikusok vagyonát is el kell kobozni. A rendetlenség törvénytelen demokratikus szelleme uralkodik majd, és általános megdöntésre kerül sor.”
„Nagy zűrzavar lesz az emberek között az emberek között, és a nemzetek a nemzetekkel, fegyverek összecsapásával és dobveréssel. Az oroszok és a poroszok Olaszországba jönnek. Egyes püspökök elesnek a hittől, de még többen állhatatosak maradnak és sokat szenvednek az Egyházért. A papokat és a vallásosokat lemészárolják, és a földet, különösen Olaszországban, át kell áztatni a vérükkel."
56. Marianne Gaultier nővér (18. század). „Amíg nyilvános imákat mondanak, semmi sem fog történni. De eljön az idő, amikor a nyilvános imák megszűnnek. Az emberek azt mondják majd: "A dolgok úgy maradnak, ahogy vannak." Ekkor következik be a nagy csapás. A nagy csata előtt a gonoszok lesznek az urak, és megtesznek minden rosszat, ami hatalmukban van, de nem annyira, amennyire vágynak, mert nem lesz elég idejük. A jó és hűséges katolikusok – számuk szerint – a megsemmisülés előtt állnak, de egy mennyország megmenti őket. Olyan rendkívüli események történnek, hogy a leghitetlenebbek kénytelenek azt mondani: "Isten ujja ott van." 0 Isten ereje! Szörnyű éjszaka lesz, amikor senki sem fog tudni aludni. Ezek a próbák nem tarthatnak sokáig, mert senki sem tudta elviselni őket. Amikor minden elveszettnek tűnik, mindenki üdvözül. Ekkor érkeznek a küldemények, amelyek jó hírt jelentenek. Ekkor fog uralkodni a herceg, akit az emberek keresni fognak, aki korábban nem becsülte. A vallás diadala olyan nagy lesz, hogy még soha senki sem látta egyenlőt. Minden igazságtalanságot meg kell igazítani; a polgári törvényeket Isten és az Egyház törvényével összhangban kell meghozni. A gyermekek oktatása a legkeresztényibb lesz. A munkások jámbor céheit helyreállítják.” a polgári törvényeket Isten és az Egyház törvényével összhangban kell meghozni. A gyermekek oktatása a legkeresztényibb lesz. A munkások jámbor céheit helyreállítják.” a polgári törvényeket Isten és az Egyház törvényével összhangban kell meghozni. A gyermekek oktatása a legkeresztényibb lesz. A munkások jámbor céheit helyreállítják.”
57. Louis Rocco testvér (XIX. század). „Szörnyű háborúk fognak dúlni szerte Európában. Isten régóta türelmes az erkölcs romlásával szemben; az emberiség felét el fogja pusztítani. Oroszország számos felháborodásnak lesz tanúja. Nagyvárosok és kisvárosok egyaránt elpusztulnak egy véres forradalomban, amely a lakosság felének halálát okozza. Isztambulban (Konstantinápolyban) a kereszt váltja fel az iszlamizmus félholdját, és Jeruzsálem lesz a király székhelye. A déli szlávok egy nagy katolikus birodalmat alkotnak, és kiűzik Európából a törököket (mohamedánokat), akik Észak-Afrikába vonulnak vissza, és ezt követően magukévá teszik a katolikus hitet.”
58. Marie de la Faudais (XIX. század). „Eljön három teljes sötétség napja. Csak a viaszból készült áldott gyertyák adnak némi fényt ebben a szörnyű sötétségben. Egy gyertya három napig kitart, de nem világítanak az Istentelenek házaiban. A villám behatol a házatokba, de nem oltja el az áldott gyertyákat. Sem szél, sem vihar, sem földrengés nem oltja el az áldott gyertyákat. Vörös felhők, mint a vér, átszelik az eget, és a mennydörgés mélyéig megrázza a földet. Az óceán habzó hullámait a szárazföldre veti, és a föld hatalmas temetővé változik. A gonoszok és az igazak teste borítja be a föld színét. Az ezt követő éhínség súlyos lesz. Minden növényi élet elpusztul, csakúgy, mint az emberi faj háromnegyede.
59. Ossolinski-prófécia (XIX. század). „A nyugati oroszlán, akit felszabadított rabszolgái elárultak, egyesül a kakassal, és egy fiatal férfit ültet a trónra. Ezúttal örökre megtörik a föld zavaróinak ereje. A testvér kezet fog testvérével, és az ellenség egy távoli országba vonul vissza. A Felkelő Napnál a Kalapács eltörik. Amikor a Fekete Sas és a Kalapács behatol idegen országokba, egy folyón pusztulnak el. A Medve második expedíciója után elesik. A Duna ismét pompában ragyog. A barbárok nagy félelemtől sújtva zűrzavarban Ázsiába menekülnek.”
60. Maria de Tilly (XIX. század). „Nagy sötétséget és villámlást látok. Párizst szinte teljesen elpusztítja a tűz. Marseille is elpusztul, és más városok is.
61. Francesca de Billiante grófnő (XX. század). „Sárga harcosokat és vörös harcosokat látok vonulni Európa ellen. Európát teljesen beborítja egy sárga köd, amely megöli a szarvasmarhákat a mezőkön. Azok a nemzetek, amelyek fellázadtak Krisztus törvénye ellen, tűz által pusztulnak el. Európa akkor túl nagy lesz a túlélők számára. Adja meg az Úr unokáimnak az igaz hitben való kitartás kegyelmét.”
62. American Prophecy (XX. század). "A Felkelő Nap sárga hordái és a középső birodalom csapatai kiöntik haragjukat a szigetország népére, akik kereskedelem révén gazdagodtak."
63. Helen Wallraff ( XIX. század). „Egy napon egy pápa mindössze négy bíboros társaságában elmenekül Rómából. . . és eljönnek Koelnbe [Kölnbe].”
64. George M. Wittnlan püspök (XIX. század). „Nagyon szomorú idők jönnek Jézus Krisztus Szent Egyháza számára. Urunk szenvedése a legfájdalmasabb módon fog megújulni az Egyházban és annak legfelsőbb fejében. Brutális kezek lesznek a személyére. A titkos társaságok nagy tönkretételt fognak végezni, és hatalmas pénzügyi hatalmat fognak gyakorolni.”
65. Ferences szerzetes (XVIII. század). „Minden vallási rendet elnyomnak, kivéve egyet, amelynek uralma ugyanolyan merev és szigorú lesz, mint a múlt szerzeteseké. E csapások alatt a pápa meghal. Ennek eredményeként az egyházon belül a legfájdalmasabb anarchia fog uralkodni. Három pápa verseng a pápai trónért, egy német, egy olasz és egy görög. Valamennyiüket három frakció fegyveres ereje telepíti be.”
66. Ida Peerdeman (XX. század). „Tisztán látom a szemem előtt Olaszországot. Mintha szörnyű vihar törne ki. Kénytelen vagyok hallgatni, és egy szót hallok: „Száműzetés”.
67. Boldog Gáspár Del Bufala ( XIX. sz.). „Az Egyház megbánhatatlan üldözőinek halála a sötétség három napja alatt fog bekövetkezni. Aki túléli e három nap sötétségét és félelmét, azt fogja gondolni, hogy egyedül van a földön, mert az egész világot tetemek borítják.”
68. Megfeszített Jézus Mária nővére (XIX. század). „Minden nemzetet megráz a háború és a forradalom. A sötétség három napja alatt a gonosz ügy követői megsemmisülnek, így az emberiségnek csak egynegyede marad életben.”
69. Aacheni Antal testvér (XIX. század). – Egy napon újra kitör a háború Elzászban. Láttam a franciákat Elzászban Strassburggal a hátukban, és láttam olaszokat harcolni velük. Hirtelen hatalmas csapatszállítmányok érkeztek francia részről. Egy kétnapos csata a porosz hadsereg vereségével ért véget. A franciák sokfelé üldözték a poroszokat a Rajnán át. A második ütközetben Frankfurtnál a poroszok ismét veszítettek, és egészen Siegburgig visszavonultak, ahol orosz hadsereggel csatlakoztak. Az oroszok közös ügyet folytattak a poroszokkal. Nekem úgy tűnt, mintha az osztrákok is segítenék a franciákat. A siegburgi csata minden eddiginél szörnyűbb volt, és hasonló soha többé nem fordul elő. Néhány nap múlva a poroszok és az oroszok visszavonultak, és Bonn alatt átkeltek a Rajna bal partjára. Ellenfeleiktől folyamatosan szorítva visszavonultak Kölnbe, amelyet annyira bombáztak, hogy a városnak csak egynegyede maradt érintetlenül. Folyamatosan visszavonulva, ami a poroszok megmaradt, Vesztfáliába költözött, ahol az utolsó csata ellenük folyt. Az emberek nagyon örültek, mert megszabadultak a poroszoktól. Aztán egy új császár, körülbelül negyven éves. Németországban megválasztották, és találkozott a pápával. Eközben járványok törtek ki a háború által pusztított régiókban, és sok ember meghalt. A vesztfáliai csata után a franciák visszatértek hazájukba, ettől kezdve béke volt a franciák és a németek között. Minden száműzött visszatért otthonába. Amikor könyörögtem Istennek, hogy távolítsa el a szörnyű látomást, egy hangot hallottam, amely ezt mondta: „Poroszországot úgy kell megalázni, hogy soha többé ne okozzon szomorúságot az egyháznak.” amelyet annyira lebombáztak, hogy a városnak csak egynegyede maradt érintetlenül. Folyamatosan visszavonulva, ami a poroszok megmaradt, Vesztfáliába költözött, ahol az utolsó csata ellenük folyt. Az emberek nagyon örültek, mert megszabadultak a poroszoktól. Aztán egy új császár, körülbelül negyven éves. Németországban megválasztották, és találkozott a pápával. Eközben járványok törtek ki a háború által pusztított régiókban, és sok ember meghalt. A vesztfáliai csata után a franciák visszatértek hazájukba, ettől kezdve béke volt a franciák és a németek között. Minden száműzött visszatért otthonába. Amikor könyörögtem Istennek, hogy távolítsa el a szörnyű látomást, egy hangot hallottam, amely ezt mondta: „Poroszországot úgy kell megalázni, hogy soha többé ne okozzon szomorúságot az egyháznak.” amelyet annyira lebombáztak, hogy a városnak csak egynegyede maradt érintetlenül. Folyamatosan visszavonulva, ami a poroszok megmaradt, Vesztfáliába költözött, ahol az utolsó csata ellenük folyt. Az emberek nagyon örültek, mert megszabadultak a poroszoktól. Aztán egy új császár, körülbelül negyven éves. Németországban megválasztották, és találkozott a pápával. Eközben járványok törtek ki a háború által pusztított régiókban, és sok ember meghalt. A vesztfáliai csata után a franciák visszatértek hazájukba, ettől kezdve béke volt a franciák és a németek között. Minden száműzött visszatért otthonába. Amikor könyörögtem Istennek, hogy távolítsa el a szörnyű látomást, egy hangot hallottam, amely ezt mondta: „Poroszországot úgy kell megalázni, hogy soha többé ne okozzon szomorúságot az egyháznak.” ami a poroszokból megmaradt, az Vesztfáliába költözött, ahol az utolsó csata ellenük folyt. Az emberek nagyon örültek, mert megszabadultak a poroszoktól. Aztán egy új császár, körülbelül negyven éves. Németországban megválasztották, és találkozott a pápával. Eközben járványok törtek ki a háború által pusztított régiókban, és sok ember meghalt. A vesztfáliai csata után a franciák visszatértek hazájukba, ettől kezdve béke volt a franciák és a németek között. Minden száműzött visszatért otthonába. Amikor könyörögtem Istennek, hogy távolítsa el a szörnyű látomást, egy hangot hallottam, amely ezt mondta: „Poroszországot úgy kell megalázni, hogy soha többé ne okozzon szomorúságot az egyháznak.” ami a poroszokból megmaradt, az Vesztfáliába költözött, ahol az utolsó csata ellenük folyt. Az emberek nagyon örültek, mert megszabadultak a poroszoktól. Aztán egy új császár, körülbelül negyven éves. Németországban megválasztották, és találkozott a pápával. Eközben járványok törtek ki a háború által pusztított régiókban, és sok ember meghalt. A vesztfáliai csata után a franciák visszatértek hazájukba, ettől kezdve béke volt a franciák és a németek között. Minden száműzött visszatért otthonába. Amikor könyörögtem Istennek, hogy távolítsa el a szörnyű látomást, egy hangot hallottam, amely ezt mondta: „Poroszországot úgy kell megalázni, hogy soha többé ne okozzon szomorúságot az egyháznak.” Németországban megválasztották, és találkozott a pápával. Eközben járványok törtek ki a háború által pusztított régiókban, és sok ember meghalt. A vesztfáliai csata után a franciák visszatértek hazájukba, ettől kezdve béke volt a franciák és a németek között. Minden száműzött visszatért otthonába. Amikor könyörögtem Istennek, hogy távolítsa el a szörnyű látomást, egy hangot hallottam, amely ezt mondta: „Poroszországot úgy kell megalázni, hogy soha többé ne okozzon szomorúságot az egyháznak.” Németországban megválasztották, és találkozott a pápával. Eközben járványok törtek ki a háború által pusztított régiókban, és sok ember meghalt. A vesztfáliai csata után a franciák visszatértek hazájukba, ettől kezdve béke volt a franciák és a németek között. Minden száműzött visszatért otthonába. Amikor könyörögtem Istennek, hogy távolítsa el a szörnyű látomást, egy hangot hallottam, amely ezt mondta: „Poroszországot úgy kell megalázni, hogy soha többé ne okozzon szomorúságot az egyháznak.”
„A következő évben az oroszok háborúzni fognak a törökökkel, kiűzve az utóbbiakat Európából, és beveszik Konstantinápolyt. Az új német császár hadra fog mozgósítani, de a németek nem lépnek túl határaikon. Amikor az osztályok után megmutatták nekem Franciaországot és Németországot, megborzongtam a veszteségektől, amelyek történtek. Nem sokkal az orosz-török háború után Angliát is meg fogja látogatni a háború.”
70. Fatima (XX. század). A Szűzanya azt mondta: „Ha a kéréseimet teljesítik, Oroszország megtér, és béke lesz. Ha nem, Oroszország minden országban elterjeszti tévedéseit, háborúkat és üldözést szít az egyház ellen: sokan halnak mártírhalált. A Szentatyának sokat kell szenvednie, és sok nemzet elpusztul.”
71. Michel De Nostreame (Misszonyunk Mihály), Nostradamusként ismert:
„A Mérlegek látni fogják, hogy a Hesperidák uralkodnak, az ég és a föld birtokolja a monarchiát, hogy ne vesszenek el semmilyen ázsiai erők alatt, amíg hét rangot nem tölt be a hierarchiával.”
Megjegyzés: Rossz kezdet, mondhatod! Érthetetlen. Valójában azonban nem így van, ha egyszer teljesen megismerted Nostradamus szimbolikáját.
A Hesperides' Gardens az a mesés bőség földje Gibraltártól nyugatra, ahonnan Herkules visszahozta Görögországba az Aranyalmákat. Ez a föld az Egyesült Államok, és a fenti négyesnek így kell értelmeznie:
„A Mérleg jegyében Amerika uralkodni fog, hatalma lesz az égen és a szárazföldön, soha nem pusztul el az ázsiai erők alatt, amíg el nem múlik hét pápa.”
„Jelentős és fájdalmas események, vészes kalandok közelednek. . . először is az Úr templomai; majd azok, akiknek hatalma a földön van, amikor Jézus Krisztus ellenségei megszaporodnak…”
„Úgy látom, hogy a tanulás nagy veszteségekkel jár, és annyi nagy árvíz fog történni az egyetemes tűzvész előtt, hogy alig lesz olyan föld, amelyet ne borítana be víz, és ez olyan sokáig tart, hogy kivéve hegyeken és vizekben él, mind elvész. Az árvizek előtt és után azonban olyan kevés lesz az eső és akkora tűz, és égő kövek hullanak le az égből, hogy semmi elfogyasztatlan marad. A világ annyira megfogyatkozik, és olyan kevés ember marad a földön, hogy nem találnak eleget a szántóföldek felszántásához, és ezek mindaddig parlagon maradnak, amíg egykor művelték őket.
„Előre látta az önkényuralmi rendszerek felemelkedését Olaszországban, Németországban és Spanyolországban (Mussolini 922-ben, Hitler 1933-ban, Franco 1938-ban vette át a hatalmat).
„És három régió a bajnokságok széles skáláján fog átesni, nevezetesen a Ronlan, a német és a spanyol. Egyenrangúak lesznek természetükben, de sokkal különbözőek a hitben.”
„Olaszország, az ókori Rómát követve, nagy hadseregeket támaszt, és szárnyait az égre emeli (repülőgépeket). És abban az időben a nagy bizánci vitorlák Aquila (az amerikai sas) segítségével és erejével találkoznak a ligusztikákkal (olaszokkal) és akadályozzák őket, hogy a két krétai (a álnok: Hitler és Mussolini) ne tartsa meg. a hitük. A tengerben nagy zűrzavar lesz, kezdve a Panpotamtól (Szicília) az európai Mezopotámiáig (Olaszország) és másokig.
„Ezek után a másodiknál (orosz forradalom) erősebb Meddő Nőt (a forradalom) két ország fogadja: az első, a makacs, amely korábban az összes többit uralta (Anglia?); a második és a harmadik, amelyik Kelet-Európában telepíti haderejét, Pannoniában (Magyarország) vereséget szenved, de haditengerészetét Szicíliába és Olaszország keleti partvidékére küldi, mielőtt komoly vereséget szenvedne Olaszországban és Németországban.
„És abban az időben és ezekben az országokban a Pokol Hatalmai felállítják Jézus Krisztus Egyháza ellen törvénye ellenségeinek erejét. Ez lesz a második Antikrisztus, és üldözni fogja az Egyházat és annak igazi helytartóját az időbeli uralkodók hatalma által, akiket tudatlanságukban megtévesztenek olyan hangzatos szavak, amelyek több kárt okoznak, mint egy kard a kezében. egy őrülté. És ez tart annak megjelenéséig, aki nemesi származású, és akinek eljön az ideje."
„Akkor nagyobb üldöztetés lesz az egyház ellen, mint valaha volt. És ekkor olyan nagy járványok fognak kifejlődni, hogy a világ több mint kétharmada elpusztul, olyannyira, hogy senki sem ismeri meg a mezők és házak tulajdonosait, és a városok utcáin térdig érő fű nő majd. több."
„A pusztulásnak azokban a napjaiban a legnagyobb városok elnéptelenednek, és aki vissza akar térni oda, azt Isten haragja sújtja. És a Szent Helyet istállóvá kell alakítani a nagy és kicsi szarvasmarhák számára, és szentségtelenül használják. (milyen szerencsétlen idő lesz ez a gyermekes nőknek! Mt. 24:19).”
„És az említett asztrológiai számítások során, a Szentírással összhangban, a papság elleni üldözés a Kelettel egyesült észak hatalmában kezdődik, és tizenegy évig, vagy valamivel kevesebb ideig fog tartani, amikor a fő északi az uralkodó elbukik, déli szövetségese pedig még jobban üldözni fogja az Egyházat három éven keresztül annak apostoli csábításával, akinek abszolút hatalma van Isten harcos egyháza felett.”
„Isten szent népét, törvényének őrzőit és az összes vallási rendet súlyosan üldözik és sanyargatják, olyannyira, hogy az igazi egyháziak vére mindenütt ki fog folyni. E szörnyű világi uralkodók egyikét nagyon dicsérni fogják hívei, amiért többet ontott az ártatlan egyháziak emberi véréből, mint amennyit a borral bárki meg tudott tenni. Az említett uralkodó hihetetlen bűnöket követ el az Egyház ellen, és az emberi vér vízként fog folyni az utcákon és a templomokban egy heves esőzés után. És a folyók is vörösek lesznek a vértől.”
„És azok az országok, városok, városok, kormányok és tartományok, amelyek abban a hitben hagyták el korábbi útjukat, hogy felszabadítják magukat, de amelyek az árulás miatt mélyebben rabszolgává váltak és elvesztették vallásukat, akkor elkezdenek támadni a bal oldalt, hogy visszatérjen a jobb oldalra, és visszaadja az Egyháznak korábbi dicsőségét.”
„A kommunisták eleinte megpróbálják becsapni (a keresztényeket), de amint azt hiszik, hogy urai az egész világnak, nem ismerik a visszafogottságot, és elkezdik milliókkal likvidálni az embereket. Egy elképesztő jelenség azonban meghiúsítja a terveiket. (Lásd a korábbi próféciákat). Ezt kihasználva számos katonai vezető fellázad, és megfosztja a kommunizmust „két kardjától” (Álverés és Háború), ezeknek csak a szimbólumai maradnak meg (a kalapács – brutális erő – és a sarló – a hazugságok, amelyek aláássák a lent). Ezek a szimbólumok egy utolsó kísérletet tesznek az emberek lelkesedésének felkeltésére, de hiába. Ekkor megismerik a leendő Nagy Királyt, és az emberek követik őt, hogy megszabaduljanak a rabszolgaságtól, amelybe beleegyeztek. Fegyvert fognak, és a felkelés egy két folyó partján fekvő városban kezdődik (esetleg Plancus városa, amelyet máshol említenek, ebben az esetben ez Lyon lenne Franciaországban). Végül magát a legfelsőbb kommunista uralkodót is elengedik, és a pellengérbe teszik.”
"Akkor. ugyanabban az évben és a következő években a legszörnyűbb pestisjárvány fog kitörni, amelyet az előző éhínség és olyan nagy nyomorúság okoz, amilyenre a keresztény egyház megalakulása óta még nem volt példa a latin régiókban, még Spanyolországban sem, ahol nyomok maradtak. . Ekkor Aquila harmadik uralkodója, aki meghallja fő titulusa szerinti népek szorongásos kiáltozásait, akkora sereget gyűjt össze, és ősei nyomába ered, hogy a legtöbb nemzetet ismét talpra állítsa.
"Akkor a kópé nagy vikáriusát visszaállítják korábbi birtokába."
„Akkor abból a régóta terméketlen állományból, az 50. fokozatból kiindulva, jön egy, aki megújítja az egész keresztény egyházat. És nagy béke, egyesülés és harmónia lesz az elválasztott és elveszett fejek utódai között.”
72. Shipton anya (XVI. század). „A nagy büntetés akkor jön, amikor a kocsik lovak nélkül mennek, és sok baleset bántja a világot. Akkor fog jönni, amikor a gondolatok egy szempillantás alatt körberepülnek a földön [azaz rádiókommunikáció], amikor hosszú alagutak készülnek lovas gépek számára, amikor az emberek repülhetnek a levegőben és lovagolhatnak a tenger alatt, amikor a hajók teljesen fémből készült, amikor a tűz és a víz „nagy csodák” [azaz a gőzgép], amikor még a szegények is tudnak könyveket olvasni, amikor sok adót vetnek ki a háborúért.”
73. Bl. Remhordt (XVIII. század). „Isten megbünteti a világot, ha az emberek csodálatos találmányokat eszelnek ki, amelyek elvezetik őket ahhoz, hogy elfelejtsék Istent. Ló nélküli kocsijuk lesz, és úgy repülnek, mint a madarak. De nevetni fognak Isten gondolatán, azt gondolva, hogy „nagyon okosak”. Lesznek jelek az égből, de az emberek büszkeségükben kiröhögik őket. A férfiak hódolnak majd az érzékiségnek, és szemérmes divatok lesznek láthatók.”
74. Notre Dame des Gardes trappista apácája. "A büntetés akkor fog jönni, amikor nagyon sok rossz könyvet terjesztenek."
75. Voclin abbé. „Az emberek csak a pénzről fognak beszélni. A szörnyű könyvek szabadon hozzáférhetők lesznek. Az értelmiségiek hevesen fognak vitázni egymással. Aztán kitör a háború, amely a Nagy Uralkodó felemelkedését fogja látni.”
76. Jasper "Amikor az emberek megengedik magukat az érzéki örömöknek és az érzékiségnek, amikor már senki sem akar engedelmeskedni, amikor széles körben elterjedt az elégedetlenség a föld népei között, akkor Oroszország katonák tömegeit árasztja ki, és elérik a Rajnát."
77. Yen. Anne de la Foi. „A katolikus egyházon belül viszály lesz. Azokban az időkben a férfiak női ruhát, a nők pedig férfiruhát fognak viselni.”
78. M. Porsat (XIX. század). – Zavar lesz a papság között.
79. Idézi Curicque abbé (XIX. század). "Ami többször felkeltette a figyelmemet, az az, hogy sok pap csatlakozik a forradalomhoz."
80. Szent Tamás Apokalipszis-Apokrafa (1. század). „Mindenki azt mond, ami neki tetszik, és az én papjaimnak nem lesz békessége egymás között, hanem áldoznak nekem áldozó gondolatokkal. Akkor a papok látják a népet, amint eltávozik az Úr házából, és a világ felé fordul. Az Úr háza pusztasággá válik, és oltárai utálatosak lesznek. A szentség helye megromlik, a papság pedig beszennyeződik.”
81. Holzhauser (XVII. század). „A Nagy Uralkodó akkor jön el, amikor a latin egyházat elpusztítják, megalázzák, és sok eretnekség sújtja. . . A mohamedánok újra eljönnek.” (Megjegyzés: „A latin egyház”, amely feltehetően nem tartalmazza a keleti rítusú egyházakat.)
82. Bl. Rembordt (XVIII. század). „Ezek a dolgok akkor fognak bekövetkezni, amikor megpróbálják felállítani Krisztus új királyságát, amelyből az igaz hitet száműzzük.”
83. Oba-prófécia. „Amikor az egyházi hatóságok utasításokat adnak ki egy új kultusz előmozdítására, amikor a papoknak megtiltják, hogy máshol ünnepeljenek, amikor az egyházban a magasabb pozíciókat a hamis esküdők és a képmutatók kapják, amikor csak a renegátokat engedik el betölteni ezeket a tisztségeket. .”
Anna-Katarina Emmerick (XIX. század). „Újra láttam az új és furcsa kinézetű templomot, amelyet építeni próbáltak. Nem volt benne semmi szent. . . Az emberek kenyeret dagasztottak a lenti kriptában. . . de nem kelt fel, és nem vették át a mi Urunk testét, hanem csak kenyeret. Azok, akik önhibájukon kívül tévedtek, és akik jámboran és buzgón vágytak Jézus testére, lelkileg megvigasztalódtak, de nem közösségük által. Aztán a Vezetőm [Jézus] azt mondta: „EZ BÁBEL”. [A szentmise sok nyelven].” (Ezt a jóslatot 1820 körül Anna Katarina Emmerick, egy megbélyegzett Ágoston-rendi apáca mondta).
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése