2020. december 23., szerda

Viganò érsek: Aminek tanúi vagyunk, „az antikrisztus királyság létrehozásának a főpróbája”

 

Viganò érsek és Dr. Maike Hickson az üres pápai oltárról

Omnes dii gentium dæmonia [
Mert a nemzetek istenei mind csak hamis istenek] (Zsolt 95,5)

LifeSiteNews: Excellenciás Úr, a legutóbbi cikkemben megjegyeztem, hogy a Vatikáni Bazilika [Szent Péter-bazilika – F.D.] pápai oltárát nem használják jóformán azóta, hogy a pachamama bálványnak 2019 októberében bemutatott felajánlással meggyalázták. Ezen alkalommal Bergoglio és udvara jelenlétében egy nagyon súlyos szentségtörést hajtottak végre. Mit gondol erről?

Viganò érsek: A Vatikáni Bazilika [Szent Péter-bazilika – F.D. megj.] megszentségtelenítésekor az amazóniai szinódus záró ünnepségén beszennyezték a confessio oltárt [a bazilikában a közvetlenül Szent Péter sírja fölé emelt, a sírhoz félköríves lépcsőzettel összekapcsolt főoltár, ahol csak a pápa misézhet – F.D.], mivel ráhelyeztek egy edényt, amit a pachamama pokoli kultuszának szenteltek. Úgy vélem, hogy ez és más hasonló megszentségtelenítések a templomokban és oltárokon bizonyos módon újra felidéznek más, korábban történt hasonló intézkedéseket, és lehetővé teszik számunkra, hogy megértsük azok valódi természetét.

Mire céloz ezzel?
Utalok minden olyan időre, amikor a sátánt szabadjára engedték Krisztus Egyháza ellen, az első keresztények üldözésétől a perzsiai Koszró Bizánc elleni háborújáig, a mohamedánok képromboló dühétől Rómának a német Landsknechte általi kirablásáig. Majd később a francia forradalom, a XIX. század antiklerikalizmusa, az ateista kommunizmus, a Cristeros Mexikóban, aztán a spanyol polgárháború, a kommunista partizánok szörnyű bűnei az első és a második világháború alatt, és a keresztényellenesség különböző formái, melyeket ma látunk szerte a világon. Minden alkalommal, kivétel nélkül, a forradalom – annak mindenfajta formájában – megerősíti saját luciferi lényegét, a bibliai ellenségeskedést a sátán utóda és az Asszony utóda között, a sátán gyermekei és a Legszentebb Szűz gyermekei között. Nincs más magyarázat erre a kegyetlenségre a Szűzanya és gyermekei ellen.
Különösen sokat gondolok az „Értelem istennője” trónra emelésére, melyre 1793. november 10-én került sor a párizsi Notre Dame székesegyházban, a terror csúcsán. Ebből az alkalomból is a forradalmárok pokoli gyűlölete akarta helyettesíteni Isten Anyjának kultuszát egy prostituált kultuszával, amelyet a szabadkőműves vallás szimbólumaként emeltek, a vállukra emelt hordszékkel, amelyet a szentélyben helyeztek el. Sok analógia van itt a pachamamával, és ezek felfedik a pokoli elmét, ami inspirálta őket.
Ne felejtsük el, hogy 1793. augusztus 10-én, néhány hónappal a Notre Dame megszentségtelenítése előtt, „Értelem istennője” szobrot emeltek a Place de la Bastille-on, az egyiptomi Izisz istennő képében. Fontos, hogy az ókori Egyiptom kultuszaira való hivatkozást is megtaláljuk a szörnyű „betlehemen”, ami jelenleg a Szent Péter téren áll. [Lásd a 2020. decemberében a Szent Péter téren felállított démonikus szobortcsoportot – F.D.] De nyilvánvalóan az ezekben az eseményekben talált hasonlóságokat is kíséri valami, ami teljesen új.
Elmagyarázná nekünk, hogy miből áll ez az új elem?
Arra a tényre utalok, hogy a zsinatig – vagy kíméletesen szólva egészen eddig a „pápaságig” - a megszentségtelenítéseket és szentségtöréseket az Egyház külső ellenségei követték el. Azóta a botrányok a hierarchia legmagasabb szintjeinek aktív részvételével, a püspökök vétkes hallgatásával és a hívek megbotránkoztatásával történnek. A Bergoglio-féle egyház egyre nyugtalanítóbb képet fest magáról, amit a katolikus igazságok tagadása, egy eredendően antikatolikus és krisztusellenes ideológia kifejezett megerősödése kísér, amelyben a pogány istenségek – azaz a démonok – bálványimádó kultusza már nem rejtett, akiket szentségtörő cselekedetekkel és szent dolgok meggyalázásával engesztelnek ki. A tisztátalan edényt Szent Péter konfesszió oltárára tenni egy liturgikus gesztus, pontos értékkel és céllal, ami nem csak szimbolikus. Az „anyaföld” bálványának jelenléte közvetlen támadás Isten és a Legszentebb Szűz ellen, egy kézzelfogható jel, amely bizonyos értelemben megmagyarázza Bergoglio sok tiszteletlen kijelentését a Szűzanyával kapcsolatban. [Lásd például a 2018.12.21-i beszédét, amelyben burkoltan Szűz Mária „szentté válásáról” beszélt, elhomályosítva a Szeplőtelen Fogantatás dogmáját - F.D.]
Ezért nem meglepő, hogy azok, akik le akarják rombolni Krisztus és a római pápaság egyházát, a legmagasabb trónról teszik ezt, a La Salette-i Szűzanya próféciája szerint: „Róma elveszíti a hitet, és az Antikrisztus székhelyévé válik.” Úgy tűnik számomra, hogy ma már nem beszélhetünk egyszerű „hitehagyásról”, de tudomásul kell vennünk a következő lépést, ami valódi és tulajdonképpeni hitehagyásban fejeződik ki, ahogyan a katolikus imádat kezdeti felforgatása a liturgikus reform által a pogány imádat egy formájává fejlődik, amely magában foglalja az Oltáriszentség szisztematikus meggyalázását – különösen a kézbe történő szentáldozás visszaélésével a Covid ürügyén – és az egyre nyilvánvalóbb idegenkedést az ősi liturgiától. [Elsősorban – de nem kizárólagosan – a latin usus antiquior szentmiséről van itt szó, aminek a helyére a II. vatikáni zsinat után VI. Pál a protestáns és szabadkőműves ihletésű Novus Ordo-t állította - F.D.]
Az újítók valódi szándékainak elrejtését szolgáló kezdeti „óvatosság” számos formája ma már eltűnőben van, ami leleplezi az Isten ellenségei által végzett munka valódi természetét. A békéért való közös ima ürügyére már nincs szükség, mely legitimálta a csirkék leölését [afrikai voodoo papok csirkét áldoztak Assisi Szent Klára oltára közelében – F.D. megj.] és más botrányos förtelmeket Assisiben [1986. október 27-én II. János Pál meghívására a világ vallási vezetői közösen imádkoztak a békéért, ki-ki a maga istenéhez – F.D.], és elméletet alkottak arról, hogy az emberek közötti testvériség kihagyhatja Istent, valamint az Egyház üdvözítő küldetését is. [A katolikus hit szerint az istengyermekség alapja a megigazulás, a testvériség alapja az egy hit és egy keresztség. V.ö. Ef 4,5-6 - F.D.]
Mi az Ön értékelése a 2019 októberében kezdődött eseményekről, különösen, hogy Bergoglio elhagyta a Krisztus helytartója címet, a tény, hogy már nem celebrál szentmisét a pápai oltáron, és a szentmise nyilvános ünneplését felfüggesztette a Santa Martában?
Az „Agere sequitur esse” filozófiai elv arra tanít minket, hogy minden összhangban van azzal, ami valójában. Aki nem hajlandó magát Krisztus helytartójának nevezni [a Pápai Évkönyv 2020-as kiadásában a Vicarius Christi cím már csak lábjegyzetben szerepel, mint „történelmi cím” – F.D.], nyilvánvalóan felfogja, hogy ez a cím nem megfelelő neki, sőt megvetéssel nézi annak lehetőségét, hogy helytartója legyen annak az Egyetlennek, akit nem akar elismerni és imádni, mint Istent – ahogy Bergoglio szavai és cselekedetei mutatják. Vagy egyszerűbben: nem úgy gondolja, hogy az Egyház élén betöltött saját szerepének egybe kellene esnie a pápaság katolikus koncepciójával, hanem inkább annak „korszerűsített” és „demitologizált” változatával. Ugyanakkor, mivel nem tartja magát Krisztus helytartójának, Bergoglio felmentheti magát, hogy eképpen cselekedjen, hanyagul meghamisítva a Magisztériumot és botrányt okozva az egész keresztény népnek. A Péter apostol síremléke fölé emelt oltárnál in pontificalibus [teljes pápai ornátusban- F.D.] ünnepelve eltűnne az argentin, beárnyékolná különcségeit, örökös ellenszenves kifejezését, amit nem sikerül lepleznie olyan gyakran, mint ahogy a pápai funkciókat; helyette számára sokkal jobb, ha kiemelkedik az elhagyatott Szent Péter téren, amit teljesen lezártak, felhívva magára a hívek figyelmét, ami egyébként Isten felé irányulna.

Felismeri tehát Ferenc pápa cselekedeteinek „szimbolikus” értékét?
A szimbólumoknak megvan a maguk pontos értéke: a névválasztás, a Szent Márta házban lakás, a római pápának megfelelő címer és ruházat – például a vörös mozzetta, a rochettum, valamint a stóla – elhagyása, vagy a pápai címer hiánya a derékövön.
Szimbolikus a rögeszmés hangsúlyozása mindannak, ami profán, csakúgy, mint a mindennel szembeni intolerancia, ami kifejezetten katolikus tartalmat idéz. [Például amikor nem engedi a pápai gyűrű megcsókolását. F.D.] És talán szimbolikus az a gesztus is, amellyel a szentmisében a felajánlás során az epiklézisnél Bergoglio mindig teljesen eltakarja a kelyhet, a kezét bedugva, mintha akadályozni akarná a Szentlélek kiáradását.
Hasonlóképpen, mint amikor az Oltáriszentség előtt térdelnek, és a valódi jelenlétbe vetett hitről tesznek tanúságot, a latria cselekedetét (imádat) hajtják végre Isten felé. Azzal, hogy Bergoglio nem térdel le az Oltáriszentség előtt, nyilvánosan kinyilvánítja, hogy nem akarja alázatát kifejezni Isten előtt, de nem okoz gondot, hogy a bevándorlók vagy egy afrikai köztársaság tisztviselői előtt letérdeljen. [Mint ismeretes, Bergoglio az Oltáriszentség előtt sohasem térdel le. Hogy ennek nem egészségügyi oka van, jelzi, hogy más alkalmakkor le tud hajolni, például amikor egy hindu nő lábait, vagy amikor a dél-szudáni háborúskodó politikai vezetők lábát csókolta meg. F.D.] S amikor a pachamama előtt leborultak, néhány [ferences] szerzetes, nővér, pap és laikus, akkor valóságos és igazi bálványimádást hajtottak végre, méltatlanul tisztelegve egy bálvány előtt, és imádva egy démont. [A 2019. október 4-én faültetésnek álcázott és bemutatott eseményen Pachamama bálványa előtt pogány rituálét mutattak be Bergoglio és számos főpap jelenlétében. Az esemény végén Bergoglio egy fekete gyűrűt kapott. F.D.] A szimbólumok, a jelek és a rituális gesztusok tehát ilymódon eszközök, amelyekkel a Bergoglio-féle egyház feltárja a maga valóját.
Az új egyház mindezen „szertartásai”, ezek a többé-kevésbé jelzett „szertartások”, a profán liturgiákból kölcsönzött elemek korántsem véletlenek. Ezek alkotják az Overton ablak [a közvélemény észlelésének módszeres megváltozatását leíró, módszeres eltolással dolgozó technika – F.D. megj.] egyfajta elmozdulását afelé, amit Bergoglio valójában már elméletileg megalapozott az intervencióiban és a „magisztériumi” cselekedeteiben. Másrészt a mai borzalmakkal való összefüggésben teljesen meg lehet érteni annak a varázslónak a szerepét, aki Shiva jelét tette II. János Pál homlokára, és az Assisi-beli tabernákulum tetejére hódolat céljából kitett Buddha-szobrot, pontosan úgy, mint a társadalmi szféra egyes jelenségeit. Ahhoz, hogy az abortuszt a kilencedik hónapban elfogadhatónak tekintsék, ezt megelőzően legitimálni kellett korlátozottabb számú esetben. Az azonos neműek közötti házasság törvényesítése előtt körültekintően előnyben kellett részesíteni azt, hogy az emberek azt higgyék, hogy a szodómia jogi védelme valójában nem kérdőjelezné meg a természetes házasság intézményét egy férfi és egy nő között.

Excellenciája hisz abban, hogy ezek az események tovább gyűrűznek?
Ha az Úr, az Örökkévaló Főpap nem méltóztat véget vetni a hierarchia általános elferdülésének, a Katolikus Egyházat egyre inkább el fogja homályosítani ez a visszaélésszerűen fölékerekedő szekta. Bízunk Krisztus ígéreteiben és a Szentlélek hathatós segítségében, de nem szabad elfeledkeznünk arról, hogy az Egyház legmagasabb szintjeinek hitehagyása elkerülhetetlenül hozzátartozik az eszkatológikus [végidőket jelző – F.D.] eseményekhez, amelyet nem lehet elkerülni.
Úgy gondolom, hogy az eddigiekben bemutatott előzmények – melyek nagyrészt a II. Vatikáni zsinatig nyúlnak vissza – menthetetlenül és explicit módon vezetnek a Bergoglio-féle egyház vezetőinek „professzionális hitehagyásához”. Az ellenség hűséget követel szolgáitól, és ha az elején úgy tűnik, hogy megelégszik a Vatikán kertjében imádott fabálvánnyal, vagy a Szent Péter oltáron elhelyezett talaj- és növényáldozattal, hamarosan nyilvános és hivatalos imádatot fog követelni az örök Áldozat helyett. Így fog megvalósulni az, amit Dániel prófétált a szent helyen álló iszonyatos pusztulással kapcsolatban. Megjegyzem a Szentírás pontos kifejezését: „Cum videritis abominationem desolationis stantem in loco sancto” [Amikor majd látjátok a szent helyen az iszonyatos pusztulást] (Mt 24,15). Világosan meg van írva, hogy ez az utálatosság állni fog, vagyis pimasz és arrogáns módon visszaél azzal a hellyel, amely a legidegenebb és legtávolabbi tőle. Szégyen, botrány, soha nem látott dolog lesz, amelynek elítéléséhez nincsenek megfelelő szavak.
Mi vár ránk, ha a dolgok ebben az irányban haladnak?
Véleményem szerint az, aminek tanúi vagyunk, az Antikrisztus királyságának létrehozására vonatkozó főpróba, amit megelőz a hamis próféta tanítása, előkészítésére annak, aki a végső üldöztetést hajtja végre az Egyház ellen, mielőtt Urunk végleges és elsöprő győzelmet arat.
A pápai oltár „szimbolikus üressége” nemcsak figyelmeztetést jelent azok számára, akik úgy tesznek, mintha nem látnák e „pápaság” botrányait. Valamilyen módon Bergoglio ahhoz akar bennünket hozzászoktatni, hogy vegyük tudomásul a pápaság és maga az egyház jelentős mutációját; hogy benne ne csak a római pápák hosszú sorában az utolsót lássuk, akiket Krisztus parancsolt juhainak és bárányainak táplálására, hanem egy filantróp multinacionális szervezet első vezetőjét is, aki csak azért bitorolja a „Katolikus Egyház” nevet, mert ez teszi lehetővé olyan presztízs és tekintély élvezetét, amely még a vallás általános válsága idején is nehezen elérhető.
A paradoxon tehát nyilvánvaló: Bergoglio tudja, hogy csak akkor képes hatékonyan lerombolni a katolikus egyházat, ha őt pápának ismerik el, de ugyanakkor nem gyakorolhatja a pápaságot a szó szoros értelmében, mert ez szükségszerűen megkövetelné, hogy úgy beszéljen, viselkedjen és jelenjen meg, mint Krisztus helytartója és az apostolok fejedelmének utódja. Ugyanaz a paradoxon, amit a civil és a politikai szférában látunk, ahol azok, akik a közügyek irányításával és a bonum commune [közjó] előmozdításával vannak felhatalmazva, egyidejűleg az elit megbízottjai, és feladatuk a nemzet elpusztítása és az állampolgárok jogainak megsértése. A mély államot és a mély egyházat mindig ugyanaz inspirálja: a sátán.
Mit tehetnek a laikusok és a papság, hogy megakadályozzák ezt a rohanást a szakadék felé?
Az Egyház nem a pápához tartozik, és még kevésbé tartozik az eretnekek és paráznák klikkjéhez, akiknek megtévesztéssel és csalással sikerült hatalomra kerülniük.
Ezért természetfeletti hittel, az ellenállást megvalósítva kell egyesülnünk Isten örök akaratával, az egyházatyák tanácsa szerint: a katolikusok kötelessége, hogy szembeszegüljenek pásztoraik hűtlenségével, mert az engedelmesség, amivel tartoznak nekik, Isten dicsőségére és a lelkek üdvözülésére való. Ezért leleplezünk mindent, ami a Pásztorok küldetésének elárulását jelenti, és arra kérjük az Urat, hogy rövidítse le a próbatétel ezen idejét. És ha egy nap Bergoglio azt mondja nekünk, hogy ahhoz, hogy közösségben maradjunk vele, olyan cselekedetet kell végrehajtanunk, amely sérti Istent, további megerősítést kapunk arról, hogy ő egy csaló, és mint ilyen, nincs fennhatósága.
Ezért imádkozzunk. Imádkozzunk nagyon sokat és buzgón, szem előtt tartva a Szabadító szavait és az Ő végső győzelmét. Nem Bergoglio és cinkosainak botrányai miatt fognak megítélni bennünket, hanem a krisztusi tanításhoz való hűségünk alapján: olyan hűség alapján, amely az Isten kegyelmében való élettel kezdődik, gyakran járul a szentségekhez, vezekel, engesztel és áldozatokat ajánl fel Isten szolgáinak üdvözülése érdekében.
Mi a kívánsága a közelgő karácsonyra?
Azt kívánom, hogy ezek a próbaidők tegyék lehetővé számunkra, hogy lássuk, ahol nem Krisztus, a király uralkodik, ott a Sátán zsarnoksága elkerülhetetlenül kialakul; ahol nem a kegyelem uralkodik, ott a bűn és az erkölcstelenség terjed; ahol az igazságot nem szeretik, ott az emberek végül vétkezésben és eretnekségben végzik. Ha eddig a sok langyos lélek nem tudta, hogyan forduljon Istenhez, ismerjék fel, hogy létezésük teljes és tökéletes megvalósítását egyedül Őbenne találhatják meg, mert talán most már megértik, hogy Isten nélkül az életünk pokollá változik.
Ahogy a pásztorok leborultak a Gyermek Király lábaihoz, akit jászolba tettek, de alaposan bepólyáltak, ami az ókorban az uralkodók előjoga volt, így nekünk is imában kell összegyűlnünk az oltár körül – még akkor is, ha csak egy padláson vagy a pincében lehet, hogy elkerüljük az üldöztetést vagy az összejövetelek betiltását – mert még egy titkos kápolna szegénységében vagy egy elhagyott templomban is az Úr száll alá az oltáron, hogy titokzatos módon feláldozza magát a mi üdvösségünkért.
És imádkozzunk, hogy meglássuk azt a napot, amikor a pápa visszatér, hogy megünnepelje Szent Péter konfesszió oltárán a legszentebb áldozatot abban a szertartásban, melyet Urunk tanított az apostoloknak, és amit az évszázadok során sértetlenül adtak tovább. Ez a pápaság és Krisztus Egyháza helyreállításának szimbóluma is lesz.

Az interjú 2020. december 23-án készült, itt található angol nyelven:
https://www.lifesitenews.com/blogs/abp-vigano-were-witnessing-general-rehearsal-for-the-establishment-of-the-kingdom-of-the-antichrist

A cikket megjegyzésekkel és hiperhivatkozásokkal ellátta: Fülep Dániel r.k. teológus.

2020. december 22., kedd

„A templom kárpitja kettéhasadt fölétől aljáig” (Mt 27,51)

 

„Jézus pedig ismét nagy szóval kiáltván, kiadá lelkét. És íme a templom kárpitja kettéhasadt fölétől aljáig, és a föld megindula, a kősziklák megrepedének; és a sírboltok megnyílának, és sok elhunyt szentnek teste feltámadott, és kijövén a sírokból az ő feltámadása után bemenének a szent városba, és sokaknak megjelenének.” (Mt 27,50-53)
„Jézus pedig nagy szóval kiáltván, kiadá lelkét. És a templom kárpitja ketté hasada fölülről egész le.” (Mk 15,37-38)


Nemrégiben hallottam ezt az elmélkedést:

Urunk Jézus Krisztus testi születése és földi élete analógiában van misztikus Testének, az Egyháznak a születésével és történetével, melyeknek párhuzamos állomásait nem is olyan nehéz felismerni.

1. Urunk csendben, a világtól távol, egy viszonylag eldugott helyen született, szerény körülmények között. Mindössze szülei és az egyszerű nép jámbor képviselői, az angyalok hangjára odasiető pásztorok voltak jelen. – Az Egyház születésének nagy eseményén is kevesen, 11 tanítványa és Édesanyja, volt jelen.

2. Nem sokkal Jézus születése után a Szent Családnak Egyiptomba kellett menekülnie üldözőik elől. – Ez felel meg a fiatal Egyház kezdődő üldözésének Néró idejében, amikor első vezéreit is elveszíti.

3. Jézus 30 éves, amikor megkezdi nyilvános működését. Három évig bejárja az országot, tanít, prédikál, csodákat művel. – Urunk, mielőtt felment a mennybe, ezt a feladatot adta tanítványainak: „Elmenvén tehát, tanítsatok minden népet, megkeresztelvén őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében; tanítván őket megtartani mind, amiket parancsoltam nektek.” (Mt 28,19-20) Az apostolok Jézus utasítására tehát bejárták az akkor ismert világot, és mindenütt hirdették Jézus igéit. Szent Pál a római birodalomban elkezdte a pogányok megtérítését. A mag kikelt, és Jézus halála után mintegy 300 évre az Egyház először polgárjogot kapott, majd további pár évtized után a római birodalom államvallása lett.

4. Jézus dicsőséges bevonulása Jeruzsálembe: Virágvasárnap. – A katolikus középkor, amikor mindent átitatott a kereszténység.

5. Jézus közeledő szenvedése, a főpapok és farizeusok elhatározzák halálát. – A humanizmussal kezdődő, majd a reneszánsszal folytatódó hitehagyás, ami először a protestantizmussal, majd a francia forradalommal éri el tetőpontját. Ez a hitehagyás nem csak, de elsősorban még a világiakat, és az uralkodó osztályokat érinti.

6. Júdás elárulja Jézust; a tanítványok mind elszaladnak, amikor Jézust elfogják, és Péter háromszor megtagadja Őt. – A klerikusok egyre általánosabbá váló hitehagyása, a modernizmus térhódítása, majd hivatalos beiktatása Rómában az ú. n. II. Vatikáni Zsinaton; az Egyház belülről történő szétzúzása.

7. Jézus halála, amikor az övéi közül mindössze hárman állnak keresztje alatt. – Krisztus Egyháza „egyre erősebben egyes személyekre és otthonokra redukálódik. … A gonosz arcátlansága eléri csúcspontját. … A végén az Egyház látszólag végső vereséget fog elszenvedni” (lásd Pie bíboros szavait)
Amilyen mértékben a kezdeti időkben Jézus híveinek száma növekedett, s vele az Egyház egyre jobban terjeszkedett, most ugyanolyan mértékben zsugorodik össze, mígnem szinte csak ugyanannyi hívő marad, mint az Egyház születésekor volt. Lásd Urunk Jézus Krisztus saját szavait: „De amikor eljön az Emberfia, gondoljátok, talál hitet a földön?” (Lk 18,8) És a szeretett tanítvány, Szent János látomása ezen időkről: „Azt is megengedték neki, hogy harcot indítson a szentek ellen és legyőzze őket. Sőt hatalmat kapott minden törzs, nép, nyelv és nemzet fölött.” (Jel 13,7)

8. A templom kárpitjának fölülről lefelé – tehát nem emberkéz okozta – történő kettéhasadása, azaz a zsidó áldozat érvényességének megszűnte, az Ószövetség vége. Isten választott népe ezentúl a Krisztus-követőkből áll. – A zsidók templomának központját, a szentélyt, melybe csak a főpap léphetett be, magas kárpit választotta el a templom többi részétől. Ennek kárpitja hasadt meg Jézus halálakor, mégpedig felülről lefelé, ahogy az evangélisták erről beszámolnak. Isten elvetette a hűtlenné vált zsidó népet. Ugyanígy elveti most a hűtlenné vált zsinati szektát, amiben, csakúgy, mint Jeruzsálemben Krisztus halála után még 40 évig, ugyan tovább folynak a szertartások, de ezek már szentségtörések, Istennek nem-tetszők, sőt gyalázatosak a szemében.

9. Jézus feltámadása. – Ahogy Jézus halála után a tanítványok azt hitték, hogy minden elveszett, és egyedül a Boldogságos Szűz emlékezett Fia szavaira, hogy az Emberfia harmadnapon feltámad, úgy van ma is: Látva a borzalmakat, a gonoszág teljesnek tűnő hatalmát, a zsinati szekta szentségtöréseit, egyszóval a teljesen kilátástalan helyzetet, hajlunk arra, hogy lehetetlennek tartsuk az Egyház feltámadását, Krisztus végső győzelmét. Holott ismerjük a fatimai Szűz szavait is, melyekkel megígérte, hogy a sok megpróbáltatás után az ő Szeplőtelen Szíve fog győzni. De mindenekelőtt ismerjük Urunk Jézus Krisztus szavait, miszerint újra el fog jönni, és mindent helyre fog állítani. „Akkor feltűnik az égen az Emberfia jele, és a mellét veri a föld minden népe, mert látja, amint az Emberfia eljön az ég felhőin, nagy hatalommal és dicsőséggel. Elküldi angyalait hangos harsonaszóval, s összegyűjtik a választottakat a szélrózsa minden irányából, az ég egyik szélétől a másikig.” (Mt 24,30-31) Hogy ez mikor lesz, azt nem tudjuk, de hogy megtörténik, abban sziklaszilárdan hinnünk kell. És Urunk megígérte, hogy „aki mindvégig kitart, az üdvözül” (Mt 24,13)

http://katolikus-honlap.hu/2001/kettehas.htm

Jancsi karácsonya

 

Jancsi Nagypapája fafaragó volt. Így Karácsonyra kis „Bethlehemest” készített.

Jancsika nap mint nap figyelte, hogyan készülnek a kis fafigurák. Karácsonyra el is készült minden. A Nagyapa munkája befejeztével elindult,  hogy a szülőknek segítsen a készülődésben.

A kis Jancsi csodálattal gyönyörködött a „művön”.

Csak nézte, nézte a Szent Családot… Különösen a kis JÉZUS ragadta meg a figyelmét.

Ahogy így nézte, nézegette: CSODA történt. A kis JÉZUS megelevenedett és a kis karját nyújtotta feléje… Jancsi örömmel és lelkesen válaszolt erre a mozdulatra:

JÉZUSKA Neked adom a legkedvesebb játékaimat: és sorolta, sorolta ezeket egymás után.

A kis JÉZUS azonban a fejével nemet intett, és meg is szólalt.

  • Ezeket nem kérem.
  • Hát akkor mivel ajándékozzalak meg Téged? – kérdezte Jancsi döbbenten.
  • Három dolgot kérek tőled – volt a válasz.
  • Mit adjak Neked? – mondta csodálkozva a kisfiú.
  • Add nekem a reggeliző bögrédet!
  • Azt nem lehet – válaszolta Jancsi – tudod reggel eltörtem.
  • Add nekem mindazt, ami eltörött. Én majd éppé és egésszé teszem.

Add nekem az utolsó matematika dolgozatodat is!

  • Az sajnos elégtelen lett – felelte bánatosan Jancsi.
  • Add nekem mindazt, ami elégtelen! Én majd elégségessé teszem.

Add nekem a reggelinél Édesanyádnak adott válaszodat is.

  • Azt nem lehet JÉZUSKA – válaszolta szomorúan: „Hazudtam” - és elpirult a fiú.
  • Add nekem minden hazugságodat és bűnödet! Én majd eltörlöm ezeket!
  • Igen! Mindent Neked adok kis JÉZUS! – kiáltotta Jancsi vidáman, s úgy érezte, hogy a gyermek JÉZUS most már a szívében van. Nem is látta mozdulni többet a kis JÉZUS-figurát a fa jászolkában. Mégis valami kimondhatatlanul nagy öröm töltötte el.

Ilyen boldog karácsonya még nem volt.


https://engesztelok.hu/irasok-tanulmanyok/1563-jancsi-karacsonya

A homoszexuális együttélések törvényesítését kérte a lett parlamenttől Riga érseke

A házasságon kívüli és a homoszexuális együttélések törvényi elismerését kérvényezte a lett nemzeti parlamenttől Riga érseke, Zbigņevs Stankevičs (a képen), a december 15-ei személyes meghallgatásán. A kéréséhez Lettország teljes (négyfős) katolikus püspöki konferenciája csatlakozott.

zbignevs-stankevics-large.jpg"Nem a hagyományos család koncepcióját kérdőjelezzük meg, hanem olyan mechanizmusokról beszélünk, amelyek védelmezik ezeket a párkapcsolatokat, még az azonos neműek közöttieket is, amik kívül esnek a házasság hagyományos definícióján." - jelentette ki a püspöki konferencia nevében Stankevičs érsek.

A püspöki kar állásfoglalására azután került sor, hogy novemberben a lett alkotmánybíróság kimondta: a "család" fogalma tágabb annál, hogy csak a férfi-nő házasságon alapuló életközösségeket fogalja magába, a fogalom az együttélés más formáira is ki kell, hogy terjedjen. A lett alkotmány ugyanakkor kimondja, hogy a házasság "férfi és nő szövetsége".

"Félre kell tennünk minden ideológiát, és valódi törvényi keretet kell megalkotnunk, amely védelmezni a társadalom valamennyi tagját." - értelmezte a parlament előtt a püspökök álláspontját Riga érseke. "Arra kell törekednünk, hogy a társadalmat egyesítsük, nem arra, hogy megosszuk." - tette hozzá.

A Hittani Kongregáció legutóbb 2003-ban erősítette meg, hogy katolikus személy nem kezdeményezheti, nem támogathatja, és nem is hagyhatja jóvá a homoszexuális együttélések törvényi elismerését. Az Egyház tanítása és a dokumentum érvelése egyértelműen kizárja a nem azonos neműek közötti élettársi kapcsolatok törvényi elismerhetőségét is.

A lettországi püspöki kar állásfoglalása ugyanakkor összhangban van Ferenc pápának az október 21-én Rómában bemutatott "Francesco" filmben tett kijelentéseivel, amelyekben a pápa a homoszexuális együttélések törvényi elismerése mellett tett hitet. Ferenc pápa a filmben felidézte, hogy ő már 2010-ben Buenos Aires érsekeként is nyilvánosan indítványozta ezt, a "melegházasság" akkori társadalmi vitájában.

A "Francesco" filmet követő nyilatkozatok közt La Plata akkori érseke megerősítette, hogy Ferenc pápa érsekként is valóban ezt az álláspontot képviselte, ugyanakkor azt is leszögezte, hogy 2010-ben Bergoglio érsek kezdeményezését az argentin püspöki kar leszavazta, épp azért, mert nem tartották összeférhetőnek az Egyház tanításával.


(Forrás: LaNuovaBQ.it, Le Figaro)
https://katolikusvalasz.blog.hu/2020/12/22/a_homoszexualis_egyuttelesek_torvenyesiteset_kerte_a_lett_parlamenttol_riga_erseke


December 22-én a La Nuova Bussola olasz katolikus híroldal közlése nyomán mi is arról adtunk tájékoztatást, hogy Riga érseke a házasságon kívüli együttélések, köztük a homoszexuális párok együttéléseinek törvényi elismerését kérvényezte a lett parlament egyik meghallgatásán. Az erről szóló beszámolót, amelyet egy elvileg hiteles forrás, a lett nemzeti hírügynökség (LETA) tett közzé, számos világi és katolikus oldal is átvette.
A hír azonban, ahogyan azt a LETA közölte, hamis volt.

zbignevs-stankevics-large.jpgZbigņevs Stankevičs rigai érsek (a képen) több orgánummal is igyekezett felvenni a kapcsolatot, hogy tisztázza a történteket (egy tisztázó cikk a lett püspöki kar híroldalán is megjelent). Ahogy azt a La Nuova Bussola-nak elmondta, a beszéde, amelyet december 15-én a lett nemzeti parlament társadalmi ügyekért felelős bizottsága előtt mondott el, teljesen más hangvételű volt, mint ahogy arról a LETA beszámolt, a célja pedig épp az volt, hogy a család fogalmának egyediségét vegye védelmébe az LMBT-lobbival szemben.

Stankevičs érsek szerint a LETA hamis beszámolója a parlamenti beszédéről

erkölcsi károkat okozott nemcsak személyesen nekem, de az egész Egyháznak, amelynek püspöke vagyok.

Arról, hogy mi zajlik épp Lettországban, az érsek így nyilatkozott: "Ahogy Nyugat-Európában 10-20 évvel ezelőtt, néhány éve itt is háború zajlik a természetes család ellen. A 2018-as választások óta Lettországnak nagyon széttöredezett parlamentje és kormánya van, és nagyon megerősödött az LMBT-párti jelenlét a politikában és a médiában."

Az érsek szerint emiatt a küzdelem a természetes rend védelmezői és az LMBT-mozgalom antropológiai forradalmát hirdetők között szélsőségessé vált, a homoszexuális együttélések törvényesítésének kérdése pedig a lett parlamentet is elérte. Novemberben a lett alkotmánybíróság kimondta, hogy az azonos nemű pároknak is joguk van a gyermekek után járó "apasági szabadsághoz", és arra kötelezte a parlamentet, hogy hozza összhangba a vonatkozó törvényt az ítélettel.

Erre reagálva adott ki nyílt levelet a lett katolikus püspöki konferencia december 14-én, amiben arra kérték az illetékes közjogi méltóságokat és parlamenti bizottságokat, hogy ne változtassák meg a természetes család és házasság definícióját.

A rigai érsek parlamenti beszédére ezután egy nappal, december 15-én került sor. Mint állítja, a püspöktársaival együtt olyan jogtechnikai megoldást kértek a parlamenttől, amely "nem érint ideológiai kérdéseket, és nem sérti a társadalom alapvető értékeit".

Ilyen megoldásként javasolta Stankevičs érsek a püspöki kar nevében, hogy a törvény biztosítson bizonyos jogokat - pl. lakásbérléssel, kórházi látogatással, más pénzügyekkel kapcsolatos jogokat - nem házasságban együtt élőknek is, köztük nevelőszülőség, idős vagy fogyatékos ember gondozása miatt együtt élőknek, vagy épp szerzetesi közösségben együtt élőknek is.

A püspökök ebben külön hangsúlyozták, hogy az érintett személyek együttélése ne az állam által "bejegyzett", hanem pusztán az adott személyek által "bejelentett" legyen. Ez utóbbi szerintük egy értéksemleges koncepció, ami nem jelentene az állam részéről olyan elismerést, amely a házassági együttéléshez lenne hasonlítható. A bejelentés ügymenete egyszerűbb is lenne, és ahogy más parlamenti csoportok már rámutattak, ehhez a közjegyzői, és nem a házassági és családügyi törvényt lenne szükséges módosítani.

A fentiek alapján a lett püspöki kar tiltakozását fejezte ki a LETA hírügynökségnél a koncepciózus hírközlésük miatt, és bizonyítékként az érseki beszéd felvételét is csatolva, a tudósításuk megváltoztatására kérték őket. A LETA a kérésnek eleget tett, átírva nemcsak a cikk tartalmát, de annak megdöbbenést keltő főcímét is. A La Nuova Bussola a helyzet tisztázódása után korrigáló cikket közölt, az eredeti tudósítást pedig törölte.

A KV Blog ezzel a cikkel kívánja a korrekciót megtenni. A korrekció tényére a december 22-ei cikkünkben frissítésként hívjuk fel a figyelmet, a történeti hitelesség és értelmezhetőség kedvéért ugyanakkor a cikk többi részét változatlanul hagyjuk.

A római Szentszék legutóbb 2003-ban erősítette meg, hogy katolikus személy nem kezdeményezheti, nem támogathatja, és nem is hagyhatja jóvá a homoszexuális együttélések törvényi elismerését. Az Egyház tanítása és a dokumentum érvelése egyértelműen kizárja a nem azonos neműek közötti élettársi kapcsolatok törvényi elismerhetőségét is.

(Forrás: LaNuovaBQ.it)
https://katolikusvalasz.blog.hu/2020/12/27/a_lett_nemzeti_hirugynokseg_hamisitotta_meg_a_rigai_ersek_allasfoglalasat_a_homoszexualis_egyutteles

2020. december 21., hétfő

„Amint a csorda a kötelező oltásba beletörődik, a játszmának vége!”

 

A Svábhegyi Csillagvizsgáló munkatársa, Dr. Kiss Áron Keve december 20-án vasárnap este élő előadást tartott a december 21-i bolygó-együttállásról (lásd a honlap Betlehemi csillag 2020-ban? című cikkét). (Az előadás témája: „Mi lehetett vajon a Jézus születését és a karácsony közeledtét jelző híres Betlehemi csillag? Mi késztette a babiloni bölcseket arra, hogy felkerekedjenek, és másfélezer kilométert vándoroljanak egy istállóban fekvő kisgyermekhez?”)

A nagyon érdekes, magas színvonalú és keresztény szellemiségben megtartott előadás végén Dr. Kiss Áron Keve a nézők előadás közben feltett kérdéseire válaszolt. Az egyik kérdező azt szerette volna tudni, hogy a kaldeus bölcsek számára miért volt olyan fontos egy különleges égi jelenség, a csillagok szokatlan feltűnése, hogy ezért ekkora utat, fáradtságot vállaljanak magukra. És miért adtak a csillagok állásának olyan nagy jelentőséget?
Dr. Kiss Áron Keve nagyon határozottan válaszolt: Az akkori emberek, pláne a csillagászattal foglalkozó bölcsek számára a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy az eget és a földet egy egységnek tekintsék. Számukra az volt a legnyilvánvalóbb valóság, hogy az égiek üzennek a földnek, hogy a természetfeletti részt vesz a föld történéseiben, hogy beleszól az emberek életébe, a történelem folyásába.

Nos, ha létezik valami, ami a mai embert a legélesebben elválasztja elődeitől, az pont ez: a mai emberben – elenyészően kicsiny kivételtől eltekintve – fel sem merül annak gondolata, hogy az anyagon kívül más is van az univerzumban. Hogy olyasmi, mint természetfeletti szellemi erő létezik. Hogy van Isten, van túlvilág, és Isten nem csak megteremtette ezt a világot a semmiből, de minden pillanatában Ő tartja fent.
[Erről a napokban kellett ismét nagyon szomorúan meggyőződnöm: Telefonon beszélgettem egy nagyon régi – értelmiségi, két egyetemet, tudományos munkát is végzett – ismerősömmel, akit katolikusnak kereszteltek, katolikus esküvője volt, gyermekét megkereszteltette, megbérmáltatta, mielőtt anyagi okokból kilépett a katolikus egyházból – ez Németországban történt, ahol a világon egyedülálló módon az – igen magas – egyházi adót az állami adóhivatal hajtja be. Ismerősöm 75 év körül van, eléggé beteg, de kérdésemre, hogy szerinte mi vár rá, ha meghal, abszolút határozottan azt válaszolta, hogy semmi: a halál után nincs semmi, eltemetik, aztán elporlad. Hiába emlékeztettem egykori katolikus voltára, nem értem el vele semmit: ragaszkodott ahhoz a véleményéhez, hogy a halál után a semmi van.]

És ami a mai katolikust a legélesebben elválasztja a korábbi katolikusoktól, az ez: a régi katolikusok egész valójukkal, szívükkel, idegeikkel hittek Istenben. Egy ma élő katolikus, bármennyire is mélyen hívő, akkor is elsősorban csak az agyával hisz, nem pedig az idegeivel, a szívével. Ugyanakkor nagyon valószínű, hogy erről elsősorban nem ő tehet.
Jézus nem csak azért alapította meg Egyházát, hogy az megkeresztelje, szentségekkel ellássa és tanítsa az embereket, hanem azért is, hogy megvédje juhait a farkasoktól, a tévtanítóktól és a tévtanításoktól. Az Egyház e feladatát évszázadokon keresztül híven teljesítette, egészen addig, amíg a liberális gondolkodás meg nem fertőzte. Ettől kezdve egyre jobban idomult a világhoz, és egyre kevésbé tudta elviselni, hogy bigottnak, elmaradottnak csúfolják. Ennek következtében egyre több és veszélyesebb tévtanítást hagyott szó nélkül; vagyis hagyta magára híveit abban a nehéz feladatban, hogy az egyre vadabb és Isten-ellenesebb tévtanok terjedése közepette helyesen tájékozódjanak.
Az Egyháznak Istentől rendelt alapvető kötelessége lett volna, hogy az egyre agresszívebben fellépő és terjeszkedő tévtanoktól megvédje övéit. Különösen a 19.-20. századi ipari és technológiai forradalmak idején az egész közvéleményt átható és befolyásoló, az isteni rendet alapjaiban felforgató, sőt egyenesen tagadó tévtanokkal kellett volna a legnagyobb szigorral szembeszállnia. A katolikusság akkor kapta a haláldöfést, amikor az Egyház vezetői lemondtak juhaik megvédelmezéséről.
Ez volt az első lépés az ú. n. II. Vatikáni Zsinathoz, melyen már csak mindazt a rombolást kellett hivatalosan is rögzíteni, amit az előtte levő másfél évszázad elkövetett. Jelenünk csak egyenes következménye mindannak az áltudományos blöffnek, ami több mint kétszáz éve mindenféle ellenállás nélkül elárasztja, és hatalmában tartja a világot. És aminek egyik legvadabb állomása az evolúciós elmélet tudományos rangra való emelése, és a közéletben való százszázalékos elterjesztése volt. Innen már nem sok hiányzott ahhoz, hogy az ősbumm-elméletet maga egy pápa (XII. Pius) hirdesse ki a világnak. És ami egyenesen vezetett oda, hogy ma az emberben csupán egy veszélyes vírushordozó testet lásson a világ.

Az Egyháznak első lépésben egyesével el kellett volna elítélnie minden tévtant, mégha azok a tudományosságnak minden látszatát is magukon hordták, második lépésben pedig prédikációkban, körlevelekben folyamatosan fel kellett volna készíteni a híveket ezek veszélyességére, mégpedig ugyanolyan intenzitással, mint amilyennel ezeket a hazugságokat a világ terjesztette. A világi médiában naponta százszor elhangzó hazugságok ellen a prédikációk százainak igazmondásával kellett volna felvenni a harcot. Ha ezt teszik, akkor ezek a hazugságok nem itathatták volna át teljesen, szinte jóvátehetetlenül az emberek agyát és idegeit.

Dr. Reiner Fuellmich német ügyvéd egy december 22-én vele készített interjúban – LIVE - Interview mit Dr. Reiner Fuellmich - Update der aktuellen Lage – (aki július óta vezet egy parlamenten kívüli korona-bizottságot, melynek ülésein szakértők tucatjait hallgatták meg), az oltóanyaggal kapcsolatban azt mondta, hogy mindazok után, amit ezeken az üléseken erről hallottak, tudomásul kell venni mindenkinek, hogy ezt a korona-oltást soha többé nem lehet meg nem történtté tenni. Ez egy genetikus beavatkozás, amit se a beoltott testéből, se – ha lesznek – utódaiból nem lehet többé kitörölni. – Majd azt is megemlítette, hogy azt sem lehet biztosan tudni, hogy ezt az újfajta oltási módszert és vele a most piacra dobott oltóanyagot nem kezdték-e el már az ú. n. koronajárvány kitörése előtt kidolgozni. Mert ha ez így volt, akkor a korona csak azért kellett, hogy egy eleve elkészített oltóanyagot az általa keltett pánik révén a világ egész népességének beadhassák.

Ha tudjuk, hogy az a nemzetközi elit, melynek tagjai a ma megvalósuló forgatókönyvet kidolgozták, az eugenika és a neo-malthusianizmus (népességcsökkentés) híve, és ha például elolvassuk Henry Kissinger-nek a WHO Tanácsa előtt az eugenikáról 2009. február 25-én elmondott beszédének egy részletét, akkor azt is tudjuk, hogy mi az elit célja ezzel az egész őrülettel:
„Amint a csorda a kötelező oltásba beletörődik, a játszmának vége! Mindent el fognak fogadni, aminek a vérhez és a donor szervekhez köze van, mint jótett. A gyerekeket genetikailag meg fogjuk változtatni és sterilizáltatni a jó cél érdekében! Kontrolláld a birka gondolatait, és kontrollálod a csordát! Az oltóanyag-gyártók – sokan közülük itt vannak a teremben – milliárdokat fognak keresni, csakúgy, mint az invesztorok is. Ez mindannyiunknak egy win-win szituáció! Kihasználjuk a csordát, a csorda meg fizet azért, hogy kiszolgál minket! – Nos, mi van ma ebédre?!”
Bill Gates-nek e témában még 2017-ben készített, magyarul aláírással ellátott videója itt látható: https://youtu.be/kq09r6mREUI
Az www.orvosokatisztanlatasert.hu oldalra a napokban tettek fel egy cikket, ami a mostani oltóanyag gyártójának, a Pfizer-cégnek Afrikában elkövetett egyik gaztettéről számol be: a több halálos esettel és egész életen át tartó károsodásokat okozó, kisgyermekeken végzett kísérleteikről.

Mindezek ismeretében nem alaptalan azt feltételezni, hogy ennek az egész koronaőrületnek tulajdonképpeni célja az emberek rabszolgasorba való taszításán túl, a népesség drasztikus csökkentése. Az oltóanyag nagy valószínűséggel végez az idős betegekkel, és a fiatalokat meddővé, nemzőképtelenné teszi. És akkor bekövetkezik az, amit a minap feltett cikk tárgyalt: Kihal a régi nemzedék, és megszületik az új, ha csak …. Urunk Jézus Krisztus nem könyörül meg rajtunk és el nem jön újra, hogy kimentsen bennünket a vadállat kezeiből.

http://katolikus-honlap.hu/2001/ujvilag2.htm

2020. december 20., vasárnap

Kicsoda?

 

Jézus személyének jelentőségét nem lehet eléggé kihangsúlyozni. Még nem keresztény társaink is elismerik, hogy nem élt rajta kívül senki, aki ilyen hatással lett volna a történelemre. A muszlimok prófétaként tisztelik, a hinduk szerint szent tanító volt, de még az ateisták is hajlandóak pozitívan nyilatkozni Felőle. Christopher Hitchens például egyszer azt mondta, hogy tiszteli „tanításainak értékét”.

Mindemellett gyakran hallani szkeptikus megjegyzéseket arról, hogy nem igazán lehet tudni ki volt Ő valójában. Sokan gondolják, hogy bár bizonyára csodás ember lehetett, a legtöbb Róla szóló történetet valószínűleg a korai keresztények találták ki, így senki sem képes megmondani, hogy a Bibliában található leírások és események közül melyik igaz és melyik nem. A legtöbb laikus ugyanakkor nincs tisztában azzal, hogy a történészek nagyon is komolyan veszik Jézust. Történészek, nem teológusok. Ennek egyik oka, hogy Jézus életéről számos történelmi dokumentum maradt fenn az utókor számára. Sokan azzal sincsenek tisztában, hogy maga az Újszövetség is ilyen dokumentumok gyűjteménye, amely önmagában is több forrást képviselt. Ezek a dokumentumok, Pál levelei például i.sz. 40-50-ben íródtak, de a bennük foglalt és idézett anyagok némelyike ennél is korábbi, és már Jézus halála után néhány hónappal íródtak.

Az irodalomtudomány azt is megállapította, hogy szerzőik kifejezetten biográfiának, nem pedig regénynek vagy hagiográfiának szánták ezeket az írásokat. Régészeti leletekkel vagy más történészek írásaival összehasonlítva is megbízhatónak bizonyultak, nemcsoda, hogy a történészek nagyon is komolyan veszik történeteik központi alakját. Nincs olyan ókori történelmet tanító, elismert professzor a világon, aki kétségbe vonná Jézus, mint történelmi személyiség létezését. Aki pedig ennek ellenkezőjével próbálkozna, kénytelen lenne egy egész sor más történelmi személyiség létét is tagadni, köztük például Julius Cézárral, akiről sokkal kevesebb forrás maradt fenn.

Az elmúlt évtizedek során egyre nagyobb érdeklődés mutatkozott a „történelmi Jézus” kutatása iránt. Azokat a kutatásokat értjük ezalatt, amelyek a történelemtudomány eszközeivel és módszereivel vizsgálják Jézus életét. Ezek eredményeként a kutatók számos kérdésben teljes konszenzusra jutottak. Egyetértenek abban, hogy Jézus Názáretben nevelkedett, hogy János keresztelte meg, tizenkét tanítványa volt, gyógyítóként és csodatevőként vált ismertté, hogy példázatok útján tanított és ellentétbe került a vallási vezetőkkel, a számkivetettekkel viszont sok időt töltött. Egyetértenek abban is, hogy saját identitását és Istennel való kapcsolatát nagyon fontosnak tartotta, hogy szolgálata végén bevonult Jeruzsálembe, ahol Messiásként fogadták, hogy valamiféle profetikus tettet hajtott végre a jeruzsálemi Nagytemplomban, amiért letartóztatták, bíróság elé állították és kivégezték.

Egy történész számára teljesen nevetségesek azok a kijelentések, amelyek szerint Jézus életét évtizedekkel halála után találták ki jószándékú, de félrevezetett keresztények. Ez azt jelenti, hogy aki őszinte akar lenni önmagával, kénytelen komolyan venni Jézust, de legalábbis ugyanazzal a hozzáállással olvasni és értelmezni az Újszövetséget, mint bármilyen egyéb megbízható ókori forrást.

Ha pedig ezt tesszük, magával Jézussal találjuk szemben magunkat: azzal a Jézussal, aki megdöbbentő kijelentéseket tett saját Magáról.

C. S. Lewis ismert sorai így fogalmazzák meg a három előttünk álló lehetőséget a „történelmi Jézussal” kapcsolatban:

Itt próbálom meg elejét venni annak, hogy bárki is azt az igazán ostoba dolgot állítsa, amit sok ember mond Róla: „Kész vagyok elfogadni Jézust, mint az erkölcs nagy oktatóját, de nem fogadom el állítását, hogy Isten.” Ez az, amit nem szabad mondanunk. Az olyan valaki, aki csak ember volt, és olyanokat mondott, mint Jézus, nem lenne nagy, erkölcsi tanítómester. Az vagy eszelős volna – egy szinten azzal, aki magát buggyantott tojásnak tartja –, vagy pedig maga a pokol ördöge. Választanunk kell. Vagy Isten Fia volt ez az ember és ma is az, vagy őrült, s valami annál is rosszabb. Elzárhatjuk, mint egy bolondot, leköphetjük, megölhetjük, mint egy démont; vagy lába elé borulhatunk, és Urunknak, Istenünknek nevezhetjük. De ne huzakodjunk elő semmi olyan leereszkedő zagyvasággal, hogy nagy erkölcstanító volt. Ezt a lehetőséget nem hagyta nyitva számunkra. Nem volt szándékában.

Kicsoda volt hát? Őrült, gonosztevő vagy Isten? Jézus mindannyiunktól választ vár, ahogy 2000 évvel ezelőtt a tanítványaitól is megkérdezte: “Hát ti kinek mondotok engem?”Máté 16:15

Saját válaszunk erre a kérdésre életmegváltoztató döntés lehet.

Andy Bannister írásának felhasználásával

http://idokjelei.hu/2020/12/kicsoda/

2020. december 19., szombat

Eltávolították a pogány monolitot

 

A közelmúltban ismeretlen személyek a monolitot a "remény szimbólumaként" helyezték el az ausztriai Salzburg Lungau régiójában.

A monolitok felállítása az USA-ból érkező ezoterikus irányzat, amely most Európában terjed. A salzburgi fiatalok azonban úgy döntöttek, hogy bizonyságot tesznek arról, hogy Krisztus keresztje "a remény egyetlen jele".

Profi eszközökkel könnyű fából készítettek egy hatalmas keresztet és vitték a monolithoz. Aztán kiásták a fekete tömböt, és a helyére tették a keresztet.

https://gloria.tv/post/vqewDCRUGmz71Dbw6QqTX9tF3

2020. december 17., csütörtök

A nápolyi vér relikvia NEM cseppfolyósodott

 

Szent Januáriusz vércsodája nem történt meg december 16-án - írja a média.

Vincenzo De Gregorio prelátus bejelentette, hogy a vér teljesen szilárd maradt. Januáriusz, benevento püspöke (+305) lefejezése után egy nő ampullába gyűjtötte a vérét, és ereklyeként konzerválta. A megszilárdult vér 1389 óta minden május első vasárnapján, szeptember 19-én és december 16-án cseppfolyósodik.

A decemberi cseppfolyósodás azonban a II. vatikáni zsinat után ritkává vált, és az elmúlt évtizedekben csak néhányszor fordult elő.

Azokban a ritka esetekben, amikor a vér szilárd maradt, Nápolyt katasztrófák sújtották, pl. 1528-ban, amikor a pestis pusztított a városban, 1939-ben a második világháború elején, 1943-ban a náci megszállás alatt, 1973-ban, amikor kolerajárvány volt, és 1980-ban egy szörnyű földrengés előtt.

Csak napokkal ezelőtt, december 12-én hamispróféta kinevezte Nápoly új érsekévé Domenico Battaglia püspököt (57) , akit az egyházellenes oligarcha média nagyon dicsér.

https://gloria.tv/post/Nq7czjWGyET61mdsSHUnzZtvD

Róma "karácsonyi" fényei.

 



2020. december 13., vasárnap

A Vatican News az eutanázia bevezetését ünnepli

 

Az osztrák alkotmánybíróság törvényessé tette az öngyilkosság megsegítését december 11-én.

A bírák azt állították, hogy az öngyilkosság segítése bűncselekménynek tekintése állítólag sérti az "önrendelkezési jogot".

Az osztrák püspökök számára az eutanázia bevezetése csak "kulturális sértés" míg a VaticanNews.va német részlege - a hivatalos vatikáni hírszolgálat - a FaceBook.com-on szurkolt:

"A 'jó hír': Az Ausztriában meghalni kívánóknak nem kell többé Svájcba utazniuk a segített öngyilkosságért. Otthon végezhetik el a segített öngyilkosságot anélkül, hogy a segítőt felelősségre vonnák."

https://gloria.tv/post/hbB74V6TDC9X1ZmmaEX8FSdCG


2020. december 10., csütörtök

A keresztre volt írva, hogy Krisztus maga Isten

 

A Titulus Crucis („A kereszt címe”) héber felirata, amelyet a jeruzsálemi Szent Kereszt Római Bazilikában őriznek, feltárja, hogy Krisztus maga Isten - írja a BastaBugie.it (december 9)

A cím latinul, görögül és héberül írja: "Názáreti Jézus, a zsidók királya". A héber változat a következő: "ישוע הנוצרי ומלך היהודים" = Yshuah Hnozri, Wmelek Hjehudim.

Ennek rövidítése a YHWH, héberül "יהוה", amely Isten neve: Jahve.

https://gloria.tv/post/qnrJRDt8u4hm3u3qP8aNNaoR4

Hogyan maradjon nyitva? A templomot "sztriptíz klubbá" alakították

 

A kaliforniai protestáns megaegyházak két vezetője úgy döntött, hogy templomaikat "sztriptíz klubokká" alakítják.

Ez egy San Diego-i bíró döntése nyomán történt, aki úgy döntött, hogy a sztriptízklubok újra megnyílhatnak a Covid-19 rendszer alatt, miközben a templomoknak zárva kell maradniuk (TheGreggJarrett.com, december 1).

Az egyik prédikátor, Rob McCoy korábban szembesült megvetéssel, miután a bírósági végzés ellenére folytatta a beltéri istentiszteletet. Őrültnek nevezi a korlátozásokat: "Nem látja Amerika az álszentséget és a butaságot? Hazudnak neked."

Az egyházi istentisztelet során McCoy lejátszott egy videót, amelyen Mike Huckabee, Arkansas volt kormányzója látható, aki azt javasolta, hogy "ideiglenes sztriptízklubként" nyissák meg a templomokat.

https://gloria.tv/post/2FGdD7CF8TTrDmchKhXR1CLqA

A Vatikán egy mecset miatt harcolt Mussolinival

 

A Vatikán XII. Piusz (+1958) levéltárának megnyitása feltárta az olaszországi apostoli nuncius és később Francesco Borgongini bíboros (+1954) leveleit.

Az olasz Duce, Benito Mussolini (+1945), aki ateista volt, úgy vélte, hogy mecsetre van szükség az Olaszországban élő muszlimok számára.

Amikor Borgongini erről értesült, felvette a kapcsolatot Olaszország külügyminiszterével, Galeazzo Cianóval, mondván, hogy egy olaszországi mecset "sebet jelentene a keresztény és katolikus érzelmeknek itt és a világ minden táján".

https://gloria.tv/post/EjfEtVbDaPqt4uQnXAimfYFGk

Gazdag és korrupt: Hamispróféta új barátai

 

Ferenc a Szeplőtelen Ünnepén "partnerséget" indított a befogadó kapitalizmus tanácsával, amely nagy bankokat és vállalkozásokat hoz össze (az alábbi promóciós videó).

A tanács "Ferenc pápa erkölcsi irányításával" működik. Alapítója és ügyvezető partnere a 66 éves Lynn Forester de Rothschild.

Hilary Clinton támogató, harmadik férjével, a 89 éves Sir Evelyn de Rothschilddal együtt holdingtulajdonos, és tagja a rendkívül befolyásos külkapcsolatokkal foglalkozó thinktank-nek, amely a Wikileaks szerint oligarcha média 90%-át irányítja.

A befogadó kapitalizmus tanácsának tagjait "gyámoknak/őröknek" nevezik, ami a görög "episcopos" (püspök) kifejezés fordítása. A tagok és Ferenc pápa évente egyszer találkoznak.

A tanács (erkölcsileg korrupt) partnerei között szerepel az abortuszt és a homoszexualizmust támogató Mastercard, Visa, Bank of America, Johnson & Johnson, Salesforce, British Petrol, Rothschild, Rockefeller és a Ford Alapítvány.

https://gloria.tv/post/HdG3ESXomhG82pZmYbUMYFVed

A világ legidősebb gyermeke – A legújabb provokáció Isten ellen

 

Molly 1992 októberében fogantatott és került lefagyasztásra, leendő örökbefogadó anyja, Tina akkor egyéves volt.

Tina és Ben Gibson (36) meddőséggel küzdött, és Mollyt 2020 februárjában ültették be, majd októberben született meg.

Mollyt a National Embryo Donation Center (NEDC), a knoxville-i baptista nonprofit szervezet biztosította, amely az in vitro megtermékenyítés során "adományozta" a fagyasztott embriókat. Az Egyesült Államokban jelenleg körülbelül egymillió fagyasztott születendő csecsemő van.

A NEDC-t 2003-ban alapították, azóta több mint 1000 szülés előtti örökbefogadást hajtottak végre, és most évente körülbelül 200 átültetéstvégeznek. Több mint 3.9 millió dollár állami támogatást kapott.

A NEDC határozottan hisz az élet szentségében a fogantatástól kezdve, és a házasságot a Szentírás által meghatározott szent egybekelésként ismeri el a férfi és a nő között.

https://gloria.tv/post/cizF7TXqYNvK2MMGLBQJFUUaR



Néhány héttel ezelőtt született meg a világ – eddigi – legidősebb gyermeke. Molly, aki ez év októberében jött a világra, 1992-ben fogant, de azóta fagyasztóládában volt. Most, 27 évvel később beültették egy nő méhébe.

Molly tehát végre élhet. Születése után más újszülöttekkel együtt feküdt a szülőosztályon, holott valójában csaknem 30 évvel idősebb, mint azok, vagyis a többi újszülött szüleinek generációjába tartozik. De nem ez az egyetlen anomália ebben a történetben, amiben egyébként is nehezen lehet bármi normálisat találni.

Az amerikai Tennessee-beli Tina és Ben Gibson házaspárnak nem lehet gyermeke, ezért a National Embryo Donation Center nevű „közhasznú” szervezethez fordultak, ami elhagyott embriókat ad tovább gyermektelen pároknak. Rendszerint „fölöslegessé vált” embriókról van szó, melyek mesterséges megtermékenyítésből származnak.
Molly-t 2020 elején olvasztották fel, és ültették be Tina Gibson méhébe.
Ugyanez a házaspár már 2017-ben is „kapott” egy embriót, az akkor 25 éves Emma-t, aki nem más, mint Molly ikertestvére. 1992-ben egy anonim pár négy embriót hagyott egy klinika fagyasztóládájában. Az in vitro gyermekek addig maradtak ott, amíg a National Embryo Donation Center el nem vitte őket. A Gibson házaspár két embriót kapott, a másik kettő, úgy tudni, még mindig folyékony nitrogénben van.

Tina Gibson 29 éves, vagyis alig pár hónappal idősebb, mint Molly: Tehát az örökbefogadó anya és két „lánya” egy generációhoz tartozik. Amikor a négy gyermek megfogant, Tina alig volt másfél éves. Molly és Emma egyidősek, de fizológiailag Molly három évvel fiatalabb, mint ikertestvére, Emma.
„Ha idáig olvasva némely olvasó szédülni kezd, az csak annak tünete, hogy ők még rendelkeznek józan ésszel”, írta Tommaso Scandroglio jogfilozófus a Corrispondenza Romana újságban.

A most világra jött Molly neve is furcsa, hiszen a skót Dolly nevű klónozott juh nevére emlékeztet. Dolly 1996-ban lett világhíres, mint az első klónozott emlősállat. Dolly hat évig élt, azaz lényegesen fiatalabban halt meg, mint más juhok. Bőrét kitömték, és az Edinburgh-i királyi múzeumban állították ki.
Az etikai korlátok, melyek nyugaton – még – hatékonyak, a kommunista Kínában nem játszanak szerepet. A kínai tudósok 2017-ben klónozták az első főemlőst, 2019-ben négy azonos klón-majmot hoztak létre. És ezzel Kína Frankenstein-rémtörténete nyilván még korántsem teljes.

Akár tudott a Gibson házaspár Dolly-ról, akár nem, akár szándékosan adták új „gyermeküknek” a Molly nevet, akár nem, ez a történet súlyos asszociációkat és sejtelmeket ébreszt fel.
Az állatokon végzett egyre vadabb manipulációkat már régóta embereken is elvégeznek. Az embert már nem nemzik, hanem „előállítják”. A mesterséges megtermékenyítés nem más, mint az embernek a nemzés aktusától elválasztott mesterséges előállítása egy laboratórium kémcsőjében. Ilyképpen az ember produktummá vált, és ha produktum, amit egy termelőüzemben állítanak elő, akkor évek, sőt évtizedekig is fagyasztókamrákban lehet őrizni.

Emma és Molly és két még fagyasztóládában várakozó testvérük sorsa mögött a meg nem született gyermekek tárgyiasításának súlyos kérdése áll. A négyes ikrek valódi szülei nyilvánvalóan lemondtak gyermekeikről. Hogy miért, azt nem tudni: megrendelték az in-vitro embriókat, aztán nem jöttek értük: ilyesmi is csak egy laboratóriumi produkciónál fordulhat elő. De még ez is csak egy a számos többi paradoxon közül.
Ez egész történet súlyos szembenállás Isten teremtői tervével, mert alig valami felel meg benne az ember természetének. A nemzéstől a születésig normális esetben kilenc hónap telik el. A technika művi világában ez kilenc év, vagy akár kilenc évtized is lehet. Emma, Molly és a Gibson házaspár történetében olyan gyermekekkel van dolgunk, akik ugyanannyi idősek, mint (örökbefogadó) szüleik, de akár azoknál idősebbek is lehetnének. És olyan ikertestvérekről van szó, akik különböző korúak. Ebben a történetben semmi sem természetes, minden manipulált és torz.

Molly az Isteni rendtől való elszakadás folyamatának szimbóluma, Isten teremtői rendjétől, melynek természettörvényeit a modern ember le akarja győzni.

(forrás: www.katholisches.info – 2020. december 10.)

Néhány, az interneten talált cikkek közül e témában, a többségük 2017-ben íródott:

1.
(forrás: https://bmefilozofia.blog.hu/2020/02/12/a_mesterseges_mehek_hatasa)

Már 1982-ben Bolognaban is voltak próbálkozások az embrió anyaméhen kívüli, mesterséges környezetbe való ültetésére, 1983-ban a New York-i Mount Sinai Hospitalban folytatódtak tovább, és 1986-ban az első publikáció is megjelent róluk. A kutatásokat viszont korlátozta (és korlátozza), hogy a legtöbb országban a megtermékenyítést követő 14. nap után már nem szabad az embriókon kísérleteket végezni. Ezt a problémát állatkísérletekkel próbálták kiküszöbölni, így neveltek fel sikeresen egy koraszülött kisbárányt is, ami már több mint egy éves, és teljesen egészséges.

2.
(forrás: http://medicalonline.hu/tudomany/cikk/emberi_embriokon_tesztelnek_a_mesterseges_anyamehet)

Emberi embriókon tesztelnék a mesterséges anyaméhet

Optimális esetben a technológia súlyos egészségügyi komplikációktól óvhatná meg a leendő anyákat és a magzatokat, írja a GyártásTrend.
A Philadelphiai Gyermekkórház (Children’s Hospital of Philadelphia) orvosai tárgyalásokat folytat az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hatóságával (FDA), hogy a következő két évben megkezdhessék a mesterséges méhek tesztelését emberi embriókkal. Siker esetén a kutatás radikálisan megváltoztathatja a terhességről, a szülésről és talán az emberi evolúcióról alkotott képünket is.

A Yale Egyetem orvosa, Carlo Bulletti szerint, ha a klinikai vizsgálatok gördülékenyek lesznek, a tökéletesen működő mesterséges méhek akár tíz éven belül elkészülhetnek. Tíz év sok idő, de ha a mesterséges méhek biztonságosak és hatékonyak lesznek, rengeteg, a terhesség és a szülés során esetlegesen kialakuló egészségügyi komplikációt el lehetne kerülni velük.

Anna Smajdor, az Oslói Egyetem filozófusa szerint, ha a magzat mesterséges méhben fejlődik, az anya autonómiájának korlátozása nélkül is hozzá lehet férni, és irányítás alatt lehet tartani a környezetét. A gondolkodó úgy véli, hogy a szituáció a magzat számára akár kifejezetten előnyös is lehet.

3.
(forrás: https://24.hu/tudomany/2017/04/26/mesterseges-mehben-novesztettek-koraszulott-baranyokat/)

Mesterséges méhben növesztettek koraszülött bárányokat

Kutatók egy csoportja hatalmas áttörést ért el egy mesterséges méh létrehozásával. Az eszköz alkalmas arra, hogy akár egy hónapon át óvja a koraszülött bárányokat és támogassa a fejlődésüket.
A Philadelphiai Gyermekkórház Magzati Diagnózis és Kezelési Központjának szakértői olyan mesterséges méhet hoztak létre, amely jóval fejlettebb bármelyik korábbi rendszernél. Miután az eszközt három éven át tesztelték, és különböző más szerkezetekhez csatlakoztatták hozzá, a kutatók végül arra jutottak, hogy a legjobb megoldás egy műanyag tasak, illetve az ehhez kapcsolt gázcserélő gép és érzékelő rendszere.
A szerkezet rendkívül jól utánozza a méh környezetét. A tasakban még a magzatvízre emlékeztető, laboratóriumban előállított folyadék is megtalálható. Mivel a fejlődésben lévő magzatnak nélkülözhetetlen a különböző veszélyforrások – például a kiszáradás – elleni védelem, elengedhetetlen a folyadék állandó áramoltatása. A mesterséges méhben emellett a szükséges tápanyagok és növekedési faktorok is jelen vannak. …

Az új kísérletben a mesterséges méhet olyan bárányokon tesztelték, melyeknek fejlettségi szintje a 23-24 hetes emberi magzatokénak felelt meg. Az élőlényeket a folyadékkal teli tasakba helyezték, köldökzsinórjukat pedig egy oxigéngenerátorhoz csatlakoztatták, amely az anya placentáját utánozta. Ennek köszönhetően nem volt szükség külső pumpára, a magzat szíve magától keringette a testben a vért.
A bárányokat 28 napig tartották az elszigetelt, teljesen steril környezetben, védve a nyomás- és fényingadozástól. Ezen időszak alatt a magzatok természetes módon növekedtek és egészségesek maradtak, normálisan lélegeztek, mozogtak, kinyitották a szemüket, sőt, még gyapjat is növesztettek.

A kutatók most azon dolgoznak, hogy tovább fejlesszék a rendszert, és akár az emberi magzatok esetében is használhatóvá tegyék.

http://katolikus-honlap.hu/2001/mt24.34.htm

2020. december 8., kedd

Viganó: Ferenc pápa a Covid-19-et felhasználva "szégyeníti meg Istent"

 

Húsvéthoz hasonlóan Ferenc pápa ismét a Covid-19-cel lemondja a karácsonyt és a Szeplőtelen december 8-i tiszteletét a Piazza di Spagna téren - írja Viganó érsek december 7-i közleményében.

Számára az "úgynevezett" Bergoglio "egyház" bezárja a templomokat, és magának jogot ad arra, hogy megtagadja Isten nyilvános istentiszteletét és megfossza a híveket a szentségektől "a polgári hatalommal való nyomorúságos összekapcsolódás révén".

Ezért - vélekedett Viganó - a Bergoglio-egyház "megalázza a legszentebb Szentháromságot" azáltal, hogy egy újpogány vallás szentségtörő rituáléival a bálványok és démonok szintjére süllyeszti azt. Így elrabolja a koronát és a jogart Krisztus királytól "a szabadkőműves globalizmus nevében".

Viganó észreveszi, hogy a katolikusokat gyakran megbotránkoztatja az, amikor Ferenc pápa megszólal, "mert szavai pontosan ellentétesek azzal, amit Krisztus helytartójától várnak."

Ferenc engedelmességet kér "saját tekintélyének" - jegyzi meg Viganó, miközben a pápaság és az egyház elpusztítására használja fel a hatalmát, "ellentmond minden elődjének, az összeset beleértve".

https://gloria.tv/post/VqyAfj8bYvXw3MAr9GP8F7U2G

2020. december 7., hétfő

A Vatikán bevallja, hogy elszakadtak attól, amit "az egyház egykor tett"

 

A Vatikán Kézikönyve az ökumenizmusról (december 4) elismeri, hogy szakít a katolikus hagyományokkal.

A 17. rész azt állítja, hogy a katolikusoknak "nemcsak szabad, hanem valóban meg is kell" keresniük a lehetőségeket, hogy más keresztényekkel együtt imádkozzanak, mégis meg kell érteniük, hogy egyes keresztény közösségek nem gyakorolnak közös imát ”mint egykor a katolikus egyház esetében.” A kézikönyv a zsoltárok és a bibliai énekek együttes imáját javasolja.

Könnyű kimutatni, hogy a kézikönyvben foglalt követelmények ellentmondanak a katolikus tanoknak:

• Laodiceai zsinat (363): "Senki sem imádkozhat közösen az eretnekekkel és a szakadárokkal."
• Karthágói Zsinat (397): "Senki sem imádkozhat vagy énekelhet zsoltárokat eretnekekkel."
• Kánonjog(1917): "Nem engedélyezett, hogy a katolikusok aktívan részt vegyenek a nem katolikus szertartásokon."
• A Szent Hivatal Kongregációja (1949): "Minden kommunikációt az istentisztelet alatt el kell kerülni."

A 20. rész azt ajánlja, hogy a katolikus és más keresztény "lelkészek" prédikáljanak egymás nem eucharisztikus szolgálatai során.

A 36. rész azt állítja, hogy a hit és a "megfelelő beállítottság" elegendő ahhoz, hogy a nem katolikusok megkapják a szentáldozást. A Tridenti Zsinat elítéli ezt az álláspontot, és meghatározza, hogy a hit önmagában NEM elegendő alap a szentáldozás fogadásához, mert vallomásra is szükség van.

A kézikönyv úgy manipulálja az írást, hogy bevezeti az olyan szavakat, mint "interkonfesszionális" és "interegyház". Az "egyházak" kifejezést megkülönböztetés nélkül használja a nem katolikus közösségek számára, nagybetűvel írva az ortodox közösségeket, a kisbetűvel pedig a protestáns szektákat.

https://gloria.tv/post/HTWRbtfezhwu6AsEWN2fmnbjD


"Ferenc pápa törölné a Bibliát, és egy új létrehozását javasolja.
/abril 2, 2018 Sr. Lobo biblia, pápa Ferenc/
Ferenc pápa ma megdöbbentette a világot azzal, hogy a Biblia teljesen elavult, és radikális változást igényel, így a Bibliát hivatalosan törölnék, és bejelentették a gyülekezet legmagasabb személyiségei közötti találkozót, ahol helyébe új név és új tartalom lép majd. Néhány nevet már figyelembe vettek, pl: "Biblia 2000".
"Nem próbálkozhatunk tovább egy teljesen új világban egy olyan könyvvel, amely több ezer éves. Elveszítjük a követőinket, ezért egy lépéssel tovább kell lépnünk az egyház korszerűsítésének lehetőségeiben, hogy újraírjuk Isten szavát, még akkor is, ha az Ótestamentumban vannak bizonyos részek, amelyeket jobb, ha nem ismétlünk meg. ”
A hírek bombaként hatnak legkonzervatívabbak számára, akik ezt az elképzelést Ferenc pápa őrülete végleges nyomának tekintik."

http://thereisnews.com/pope-francis-cancels-bible/



Üdvösség Anyja: Ők egy új, piros könyvet fognak bemutatni, amelynek a borítójába egy kecskefej lesz beágyazva.

2014. március 11. kedd, 20:39

Drága gyermekem, amikor megszültem Fiamat, ez azt jelentette, hogy nemcsak az Emberfiát, a Világ Megváltóját hoztam a világra, hanem egy új kezdetet is. Drága szeretett Fiam születése megváltást hozott a világnak, és az emberiség egy nagyon különleges Ajándékot kapott. Ezt az Ajándékot elutasították, de az emberiségnek még ma is a javára válik, mivel nagyon sokan elfogadták az Igazságot.

Fiam születése az Ő Földi Egyháza születésének volt az előhírnöke, és mindkettőt én hordoztam, az Úr egyszerű szolgálóleánya. Én, a Napba öltözött asszony leszek az, akit Fiam Egyházával együtt a pusztába fog száműzni a kígyó. Minden velem, az Isten Anyjával kapcsolatos nyomot el fognak törölni. A nekem tulajdonított jelenéseket nevetségessé fogják tenni, és a Fiam Egyházában lévő ellenség arra fogja utasítani az embereket, hogy utasítsanak el minden ezzel kapcsolatos hiedelmet. Aztán Fiam Egyházát félre fogják dobni mindazokkal együtt, akik Krisztus hűséges követői. A Szentmiséket meg fogják szüntetni, és amíg mindez történik, a kígyó szétszórja az ő szolgáit, akik helyet fognak követelni maguknak minden Keresztény Egyházban. Ez a hatalomátvétel olyan méreteket fog ölteni, hogy az emberek, az igaz hívők, annyira meg fognak döbbenni, hogy túlságosan félni fognak felállni és kifogásolni azt a megszentségtelenítést, amelyről tanúskodniuk kell, mert félteni fogják az életüket.

Ez alatt az idő alatt, Fiam Maradékai össze fognak gyűlni minden nemzetben az egész világon, és e fertőzés szörnyű időszakának idején vezetni fogják az elveszetteket és az összezavarodottakat. Ez a Hadsereg olyan nagy hatalmat fog kapni a gonosz felett, amelynek ott szemtanúi lesznek, ami egykor Fiam Egyháza volt. Ők, a Szentlélek Ereje által az Igazságot fogják hirdetni – az Igaz Evangéliumot –, az Igaz Igét, amely a Szent Bibliában adatott a világ számára. A Keresztény Egyházakban a csalók nyíltan fogják támadni a Bibliát, és meg fognak kérdőjelezni minden olyan Tanítást, amely a bűn veszélyeire figyelmeztet. El fogják ferdíteni annak tartalmát, és egy új, piros könyvet fognak bemutatni, amelynek a borítójába egy kecskefej lesz beágyazva, elrejtve a Kereszt szimbólumában.

A hitetlen külvilág számára ez úgy fog tűnni, mintha egy forradalom lenne, egy olyan, amely magával ragadja őket, és azokat fogja megszólítani, akik elutasítják Isten Létezését. Sok nemzetben nagy ünnepségek veszik majd kezdetüket. Ezek az ünnepségek a globális egység és az emberi jogok ünnepének nevében a minden erkölcsi elkötelezettségtől való szabadságot fogják üdvözölni.

Azok, akik Fiam Maradék Hadseregét fogják vezetni, Jelenlétének Fényét egy világítótoronyhoz hasonló magasságra fogják emelni. Ez a Fény továbbra is vonzani fogja mindenhol a lelkeket, annak ellenére, hogy a pogányság minden egyházban, minden hitfelekezetben terjedni fog, kivéve a két tanút – a Keresztényeket és a Zsidókat -, akik továbbra is hűségesek maradnak Isten Akaratához.

Aztán, amikor a nagy nap felvirrad, és miután a háromnapos szörnyű sötétség véget ér, egy nagy Fény fog megjelenni a Föld fölött. Ez a Fény körülveszi majd a Fiamat és a Napot, amely teljes erejében lesz, és mindkettő ugyanabban az időben fog leereszkedni a világra. Senki sem fog kimaradni abból, hogy szemtanúja legyen ennek a természetfölötti látványnak. A bejelentés harsogását mindenki hallani fogja az ember által ismert kommunikáció minden formáján keresztül. Éppen ezért mindenki egy nagy eseményt fog várni, de nem fogják ismerni az idő, az órát, és a napot sem. És aztán azok, akiknek a neve fel van sorolva az Élők Könyvben, össze lesznek gyűjtve.

Imádkozzatok, imádkozzatok, imádkozzatok, hogy a világ ne utasítsa el a felkészülést, amelyre szükség van, még mielőtt az emberiség megláthatná Fiam Arcának Fényét.

Szeretett Édesanyátok,

Az Üdvösség Anyja.


Ferenc pápa a Rio de Janeiro-i érseki palotában 2013. július 27-én tartott találkozón egy keresztet tart a kezében. Szavaiban szombaton arra sürgette a brazil római katolikus egyházat, hogy szerezze vissza azon híveit, akik más vallások miatt hagyták el azt, vagy hitehagyottá váltak.

Baphomet (Fekete Kecske)

Az új imakönyv borítója és a „kapcsolat”

Eretnekség és istenkáromlás: Ferenc a bíborosok jelenlétében megcsókolja az új (kígyófejes) keresztet.

2020. december 6., vasárnap

A Vatikán Bank volt elnöke 60 millió eurót lopott

 

A vatikáni ügyészek 8 év börtönbüntetésre akarják bocsátani Angelo Caloiat (81), a Vatikáni Bank volt elnökét (1989 és 2009 között).

Caloiat azzal vádolják, hogy 60 millió eurót sikkasztott el azzal, hogy offshore cégeken keresztül eladta a Vatikáni Bank szinte összes ingatlanját magának és társainak.

Bűntársai az ügyvéd, Gabriele Liuzzo (kért büntetés: 8 év) és fia, Lamberto (kért büntetés: 6 év).

Caloia Paul Marcinkus prelátus (+2006) utóda lett a Vatikáni Banknál. A tárgyalás 2018 májusában kezdődött. Az ítéletet 2021. január 21-én hozzák nyilvánosságra.

Az ügyészség szerint a vádlottak kapzsiságból cselekedtek és megtartották maguknak a legértékesebb ingatlanokat.

A kihallgatás során Caloia az anyósa örökségével igazolta a bankszámláin talált eurómilliókat, de a bíróság előtt az anyósa nevére sem emlékezett.

https://gloria.tv/post/R4QgveLrqHrC4dhyPf9QbAqSe


2020. december 4., péntek

Szíria: A katolikusok elutasítják a templomok bezárását és a kézbe áldozást

 

Samir Nassar damaszkuszi maronita érsek "ellenáll" a templomok bezárásának - írja karácsonyi levelében (Fides.org, november 26).

Nassar "lázadásról" beszél a keresztény istentiszteleti helyek bezárásának és a szentségek nyilvános ünnepének felfüggesztésének gondolata ellen.

Támogatja azokat a híveket, akik "nagy számban" vesznek részt a szentmiséken, és a nyelvre áldozással fogadják a szentáldozást ("Bizalmukat mutatják az isteni gondviselésben"), annak ellenére, hogy a püspökök arra utasították őket, hogy válasszák a kézbe áldozást.

https://gloria.tv/post/kSSiuqADQqij4hag8mvJet8XE