http://ezohouse.lapunk.hu/?
Jelentése: pecsét vagy ismertetőjel.
A mudrák, vagyis szimbolikus kéztartások, buddhista és hindu meditációs elemek. Segítik az elmélyülést, az energia aktivizálását, és energetikai védelmet nyújtanak a test és a lélek számára.
A keleti gyógyításból is ismert kéztartásokat, szinte bárhol és bármikor végezheted, hiszen csak ujjaidat kell ehhez használnod.
A mudrák használatakor a testben levő energiapályák pontjait kapcsoljuk össze, elérve ezzel, hogy az energia a betegségeket okozó blokkok kihagyásával folyamatosan tudjon áramolni.
A mudrák segítségével intenzívebbé tudjuk tenni a meridiánjainkon folytatott öngyógyító munkát, ugyanakkor segítenek abban, hogy rövid idő alatt a megfelelő meditatív állapotba.
A mudrákat kultúránként, helyenként más-más néven hívják, de a hatásuk ugyanaz.
Íme egy változat:
Miért és hogyan működnek a mudrák? Testünket energiapályák (meridiánok) hálózzák be. A szervezet azonnal jelez, ha valahol elakadás vagy torlódás van, s az energiák nem tudnak szabadon áramolni. E pályák nagy része a kézen kezdődik vagy végződik, és – mint a talpon –, a kézen is megtalálhatók a testi kivetülések. A megfelelő ujjak összeérintésével egy idő után az akadály megszűnik, javul az energiaáramlás. A gyakorlatokat addig végezzük, míg el nem érjük a kívánt hatást.
A mudrá az egész testet bevonhatja az ászana, a pránájáma, a bandha és a vizualizációs technikák kombinációjaként, de lehet egy egyszerű kéztartás is.
A mudrák azoknak a finom szintű fizikai impulzusoknak a kombinációja, amelyek változtatják a hangulatot, a magatartást, az észlelést és érzékelést, és amelyek elmélyítik a tudatosságot és a koncentrációt.
Tudományos értelemben a mudrák eszközt jelentenek ahhoz, hogy hozzáférjünk és befolyásoljuk a tudattalan reflexeket és az ösztönös szokásmintákat, amelyek az agy primitív részeiben, az agytörzs környékén jelentkeznek.
Kézmundrák: melyek visszairányítják a kezekből kiáramló pránát a testbe. Azok a mudrák, amelyekben a hüvelykujj és a mutatóujj érintkezik, a motoros agykéreggel kapcsolódnak finom szinten, egy energiahurkot hozva létre, amelyben az energia az agyból a kezekbe, majd onnan visszaáramlik. A folyamat tudatosítása igen gyorsan befelé forduláshoz vezet. Ebbe az osztályba az alábbi technikák tartoznak:
Gjána mudrá, Csin mudrá, Jóni mudrá, Bhairava mudrá, Hridaja mundrá.
Gjána, Csin mundrá
Gjána mundrá: (A tudás pszichikus kézmozdulata)
- Helyezkedjünk kényelmes meditációs pózba.
- Hajlítsuk a mutatóujjakat, hogy érintsék a hüvelykujjak belső tövét.
- Nyújtsuk a többi három ujjat, hogy ellazuljanak és kissé távolodjanak egymástól.
- Helyezzük a kezeket tenyérrel lefelé a térdekre.
- Lazítsuk el a kezeket.
Csin mundrá: (A tudat pszichikus kézmozdulata)
- A csin mudrát ugyanúgy hajtjuk végre, ahogy a gjána mudrát, azzal a különbséggel, hogy a tenyerek felfelé néznek, a kézhátak nyugszanak a térden.
Jóni mundrá
Méh, vagy forrás kéztartás
- Az ujjak összekulcsolása az energiák teljes összekapcsolását eredményezik a jobb kézből a balba, és fordítva.
- Harmóniát teremt a testben áramló energiák között is és segít az agy jobb és bal féltekéinek működése közötti egyensúly létrehozásában.
- A mutatóujjak és a hüvelykujjak összeérintése tovább fokozza a prána áramlását.
Bhairava mundrá
Kegyetlen , vagy félelmetes kéztartás
- Helyezzük a jobb kezet a bal kézbe, hogy mindkét tenyér felfelé nézzen.
- Ezután tegyük a kezeket az ölünkbe.
- Hunyjuk be szemünket, lazítsuk el az egész testet, teljesen mozdulatlanul tartva.
Hridaja mundrá
A szív kéztartása
- Helyezzük a kezeket a térdekre, tenyérrel felfelé.
- Hunyjuk be a szemünket,lazítsuk el az egész testet teljesen mozdulatlanul tartva.
- Legfeljebb 30 percig végezhetjük.
A Keresztény Esszénus Egyházzal közösen tartott húsvéti Istentisztelen II. Pax Immanuel Őszentsége a Magyar Mária Rend Országvezető Apátasszonyá avatta Lakiné Szkiba Juditot. Mária áldását kérjük új Apátasszonyunk munkájához!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése